Biga 18 Eylül Gençlik ve Spor Kulübü'nün başarılı sporcularından 2009 doğumlu Kuzey Kazan, Eurolig Şampiyonu Anadolu Efes Spor Kulübü'nün altyapısına transfer oldu.

Kuzey, bu transfer sonrası eğitim hayatına tam burslu olarak Okyanus Koleji'nde devam edecek. Biga 18 Eylül Gençlik ve Spor Kulübü'nden çıkıp Türkiye'nin en büyük kulüplerinden Anadolu Efes Spor Kulübü altyapısında mücadele edecek sporcu, kulüp antrenörlerini ve ailesini de sevindirdi.

Doğa sporları tutkunlarından yeni bir girişim... Doğa sporları tutkunlarından yeni bir girişim...

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada; "Sporcumuzun üzerinde emeği geçen kulüp antrenörlerimize, değerli ailesine ve genç kardeşimizin sporla tanışıp hayatını şekillendirmesinde emeği geçen herkese teşekkürü borç biliriz. Biga 18 Eylül Gençlik ve Spor Kulübü olarak, ilçemizin genç bireylerinin hayatlarına dokunabilmek amacıyla çıktığımız bu yolculukta bir sporcumuzun daha hayatını basketbol aracılığı ile şekillendirecek olması bizlere gurur ve mutluluk vermektedir. 
Bu sezon Anadolu Efes formasını terletecek Kuzey Kazan kardeşimize yeni takımında sakatlıktan uzak başarılı sezonlar dileriz. Türk basketbolunun köklü kulüplerine ve milli takımlara sporcular yetiştiren kulübümüz ilçemizin gençlerine en iyi şekilde hizmet vermeye devam edecektir. Daha önce yapmıştık. Yine yaptık. Tekrar yapacağız. Tarih tekerrürden ibarettir" denildi.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

Editör: Ahmet Tunç