Hamdibey Ortaokulu'ndan pandemi sürecinde çok fazla çalışıp yorulan sağlıkçılara sürpriz yaparak maskelerden yaptıkları buketleri hediye ettiler. eTwinning projesi kapsamında ülke genelinde 50 il ve 3000 öğrenci ile gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Hamdi Gençoğlu Aile Sağlığı Merkezi'ni ziyaret eden Hamdibey Ortaokulu öğrencileri doktorlara ve sağlık çalışanlarına sürpriz yaptılar.

Etkinlikle ilgili okuldan yapılan açıklamada; "Mart 2020... Hayatlarımız tepe taklak oldu bir anda. Okullar kapatıldı, sokağa çıkma yasakları önce çocuklarımıza sonra 65 yaş üstü büyüklerimize geldi. Bu süreçte bir çok çalışan evladını yalnız bırakmak zorunda kaldı. Kimileri de evladına hasret kaldı. Hayatımıza online kavramı çöktü. Dersler, alışverişler her şey artık online hayat ise offline olmuştu. Tabletten, televizyondan, bilgisayardan sakındığımız evlatlarımız artık onlarsız ders dahi yapamaz hale geldiler. Hayatımızı adeta esir alan Covid-19 ile savaş başladı. İlk cephede sağlık çalışanları. Ne çok şey borçluyuz onlara, ne çok şey!" ifadeleri kullanıldı.

Eğitimde iletişimin gücü... Eğitimde iletişimin gücü...

Açıklamanın devamında ise; "Evladından ayrı kalan doktor mu dersin, doğum yapacak eşinin yanında olamayan mı...  Saatlerce aynı kıyafetin içerisinde aç, uykusuz ve ter içinde savaşan güvenlikçisi, memuru, hasta bakıcısı, hemşiresi, doktoru... Çıkardığı çizmesinden bardaktan boşalırcasına akan ter, elleri, ayakları börtmüş halde hala can kurtarmak peşinde koşanlar... Hem de canı pahasına... Yitip giden arkadaşları arasında göz yaşlarını içine içine akıtan doktorlar... Dizi değil bu hayatın ta kendisi... İşte Biga Hamdibey Ortaokulu Anasınıfı öğrencileri olarak pandemi savaşçısı doktorlarımıza ve sağlık çalışanlarına şükranlarımızı sunmak, bir nebze de olsa yüzlerinde bir tebessüm oluşturabilmek için 'Maskelerimiz Çiçek Açtı eTwinning Etkinliği' ile Hamdi Gençoğlu ASM doktorları Mustafa Eser ve  Muhterem Ayyıldız'ı ziyaret ettik.  Çocuklarımız 'Doktor Amca, Doktor Teyze hayatımızı size borçluyuz. Bakın maskelerimiz sayenizde çiçek açtı' diyerek hazırladıkları buketleri  hediye ettiler. Sevgili doktorlarımız sizinle çok mutluyuz. Tüm sorunlarınızın çözüldüğü mutlu bir hastane ortamında çok canlara can olmanız dileğiyle şükranlarımızı sunuyoruz" denildi.

k2

Editör: Ahmet Tunç