Milliyetçi Hareket Partisi Çanakkale İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım, il yönetim kurulu üyeleri, merkez ilçe başkanı, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya ve yönetim kurulu üyeleri ile 10 MHP ilçe başkanı deyim yerindeyse Biga'ya karargah kurdular.

MHP İlçe Başkanı Salih Altınkaya ve yönetiminin evsahipliğinde yapılan toplantıyla ilgili MHP Biga İlçe Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada; "İl Başkanımız Sn. Ali Tuğrul Yıldırım ve il yönetim kurulu üyeleri, merkez ilçe başkanımız, İl Genel Meclis Üyelerimiz, Belediye Meclis Üyelerimiz ve yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte 10 İlçe Başkanımızı şehrimizde ağırlayarak gündeme dair istişare toplantısı gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Yapmış olduğumuz ve yapacak olduğumuz çalışmaların değerlendirmesi yapılmıştır. Almış olduğumuz kararlar ilçemize ve ilimize hayırlar getirsin" denildi.

Biga'da Cumhur İttifakı'nda yaşanan krizin de gündeme gelip gelmediği başta olmak üzere toplantının içeriğiyle ilgili herhangi bir açıklama ise yapılmadı.

MHP Biga İlçe Teşkilatı, son zamanlarda yaptıkları çalışmalar ve aldıkları kararlarla Biga ve Çanakkale kamuoyunda adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor.

NELER OLMUŞTU?

Biga Belediye Meclis Toplantısı'nda MHP Grubu'nun ve Belediye Başkan Yardımcısı Sıtkı Keçeci'nin imarla ilgili ve belediye başkanına ve encümenine yetki verilmesi ile ilgili bazı kararlarda Millet İttifakı'yla birlikte oy kullanması krize neden olmuştu. Bu krizde MHP'li Belediye Meclis Üyesi ve Biga Belediye Başkan Yardımcısı Sıtkı Keçeci, belediyedeki görevinden istifa etmişti. Yaşanan krizde Millet İttifakı'yla birlikte Biga Belediyesi'nden MHP ve Bağımsız Belediye Meclis Üyesi de Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan tarafından hedef gösterilmiş ve Başkan Erdoğan; "Biga Belediyesi için gelir getirici proje yapmamızdan mı, Biga’ya iş üretmemizden mi rahatsızsınız? Sizler neden rahatsızsınız?” ifadesini kullanmıştı.

275664360_3153578421567425_7356265733775075282_n

CHP'de kadın kolları seçimi yapıldı CHP'de kadın kolları seçimi yapıldı

Son olarak Ak Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan ile bir araya gelen MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya; "Cumhur İttifakı ortağımız Ak Parti Biga İlçe Başkanı Sn. Nihat Borazan ile gündeme dair istişarede bulunduk. Her zaman ifade ettiğimiz gibi 'Cumhur İttifakı, milletimizin ruh kökünden doğmuş, siyasi mevki makam gözetmeksizin filizlenmiş bir ittifaktır' ifadelerini kullanmıştı.

ad743308-ae03-412c-9c46-5b52f9094e0f

3187cde7-4c2e-4100-86dd-faa000431e57

Editör: Ahmet Tunç