31 Mart 2024 pazar günü yapılacak yerel seçimler öncesi MHP'den sürpriz Çanakkale hamlesi geldi. Çanakkale merkezi hariç aralarında Biga'nın da dahil olduğu 10 ilçede aday açıklayan MHP'de gözler ittifaka çevrildi. Son açıklamayla birlikte Biga'da partilerin açıkladığı aday sayısı 4'e yükseldi.

Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz'ın yaptığı yazılı açıklamaya göre, partinin yetkili kurullarının değerlendirmeleri ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin onayıyla MHP'nin Biga Belediye Başkan Adayı Sıtkı Keçeci oldu. Sıtkı Keçeci, 2019 yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı Biga Belediye Meclis Üyesi seçilmiş, daha sonra başkan yardımcılığı görevinde bulunmuştu. Son genel seçimde ise MHP'nin Çanakkale 1'inci sıra Milletvekili Adayı olan Keçeci, partinin Biga'da sevilen isimlerinden. Veteriner Hekim Keçeci'nin dışında İyi Parti Biga Belediye Başkan Adayı Selçuk Kavaz, Zafer Partisi Biga Belediye Başkan Adayı Göknil Erdoğdu Çakan, CHP Biga Belediye Başkan Adayı Alper Şen de geçtiğimiz haftalarda partileri tarafından açıklanmışlardı. Ak Parti'nin de önümüzdeki hafta adayını açıklaması bekleniyor.

MHP 1 il ve Çanakkale, Düzce, Edirne, Giresun, Isparta, Kırklareli, Uşak ve Yalova'ya bağlı toplam 54 ilçede de adaylarını belirledi.

"Mesajı aldık, gereğini yapıyoruz" "Mesajı aldık, gereğini yapıyoruz"

Yapılan açıklamada Çanakkale'den gösterilen Belediye Başkan Adayları şöyle:

Çanakkale/ Biga: Sıtkı Keçeci
Çanakkale/ Ayvacık: Muharrem Şahin
Çanakkale/ Bayramiç: Tuncay Özkaya
Çanakkale/ Bozcaada: Samet Turhal
Çanakkale/ Çan: Davut Karagöz
Çanakkale/ Ezine: Tahsin Yüksel
Çanakkale/ Gelibolu: Hüseyin Öner Gündoğdu
Çanakkale/ Gökçeada: Halil Rüştü Akgün
Çanakkale/ Lapseki: Âdem Balta
Çanakkale/ Yenice: Kemal Cangül

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç