Biga Belediyesi’nin Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlediği etkinlikte Atatürk’e yapılan hakarete salonda bulunan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu dahil kimseden ses çıkmaması büyük tepki görmeye devam ediyor. MHP Biga İlçe Başkanlığı da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sözünden alıntı yaparak sert bir açıklama yayınladı.

‘Atatürk Türkiye’dir, Atatürk Cumhuriyet’tir’ başlığıyla yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“24 Aralık Cuma akşamı Biga Atatürk Kültür Merkezi’ne söyleyişi yapmak üzere gelen Gazeteci Abdurrahman Uzun, söyleşi sırasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetin İlanını aşağılayan sözleri sarf etmesi abesle iştigaldir. Sözde gazeteci olan bu şahıs Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Efendiler, yarın Cumhuriyet’i ilan edeceğiz.” sözünü alay etmek üzere kullanması nasıl açıklanabilir? Avrupa Birliğinin kurulmasıyla Cumhuriyetimizin ilanı arasında ne ilgi görüyor? Konuşmasının Ayasofya Cami ile ilgili konuşmasında Atatürk’e olan düşmanlığını da açıkça ortaya koymuştur. Söyleşinin belli bir bölümünde Atatürk düşmanlığı ile bilinen Kadir Mısıroğlu’na övgüler dizmesi hangi akılla izah edilecektir?”

Türk Balıkçı Teknesine Yunan Müdahalesi Türk Balıkçı Teknesine Yunan Müdahalesi

‘PROVAKASYON’ TEPKİSİ

“Konuşmasının 60. dakikasında Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in Türk-İslam Ülküsünü yok sayamaz. Türk Devletler Teşkilatının asıl kurucusu MHP’dir. Ancak MHP’nin ismini bir kere bile ağzına almaması nasıl bir zihin yapısında olduğunu gösteriyor.

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin 1 Haziran 2021 tarihli grup toplantısında ifade ettiği gibi “Atatürk bizim börkümüzdür, birliğimizin simgesidir, ona laf yoktur.” Baş giderse börk gider, börk giderse il gider, iffet gider. Allah muhafaza bir daha da geri gelmez. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e tahammülsüzlük, lamı cimi yok Türkiye Cumhuriyeti’ne tahammülsüzlüktür. Bugün varsak, bugün hayattaysak, bunun şeref payesi Türk tarih silsilesinde müstesna bir yeri olan aziz Atatürk’ündür. İdeolojik dogmalarla, ilkel bir taassupla, keskin önyargılarla Atatürk düşmanlığı yapmak, millete değil hıyanete hizmettir. Ayasofya-i Kebir Camii Şerif açılmışken, büyük bir özlem olan Taksim Camii’nin manevi hayatımıza kazandırılması, Müslüman gönüllerle buluşturulması sağlanmışken nükseden Atatürk alerjinin esas gerekçesini nasıl okumalı, nasıl anlamalıyız? İktidarın millete mal olmuş muhterem eserlerini gölgelemeye, kutuplaşmayı teşvik etmeye kimin ne hakkı vardır? Her güzel ve memnuniyet verici gelişmelerin yaşandığı bir dönemde, suyu bulandıran, ortamı kızıştıran, bunu da Müslüman kisvesi altında yapan kişilerin Türkiye’nin huzuruyla oynamaları provokasyondur. Bunlar iyi araştırılmalıdır, maksatları derinlemesine tahlil edilmelidir. Gizli FETÖ’cü olup olmadıkları mutlaka incelenmelidir.” Atatürk milli birliğimizin ortak paydasıdır. Kim Gazi Paşa’ya saldırıyorsa, kimin Gazi Paşa’ya kötü sözü dokunmuşsa, ya soy kütüğünde bir karanlık nokta ya da mazisinde yüzünü kara çıkaracak bir mahcubiyeti vardır. Atatürk’ün manevi hatırasını hezeyanla ilzam etmek İslam’a katkı mıdır? Mukaddesatımıza sahip çıkmak, ona refik olanlara, ona refakat edenlere sahip çıkmaktır. Atatürk’e hakaret mukadderatımıza da husumettir. Allah için söyleyiniz, Atatürk’e dil uzatanlar daha iyi Müslüman olduklarını mı sanıyorlar? Atatürk’e en ağır sözleri reva görenler, Türk milletinin ruhunu okşadıklarını mı düşünüyorlar? Ey kendini bilmez akılsızlar, Atatürk’ümüzden ne istiyorsunuz? O tarih sahnesine çıkmasaydı, Türklüğün kıvancı, İslam’ın bekçisi olmasaydı, doğduğunuzda kulağınıza ezan mı okunur, yoksa bir kilise de vaftiz mi edilirdiniz? Atatürk’ün hatıralarına ve heykellerine saldıran zavallılar, sizin yel değirmenlerine savaş açan Donkişot’tan, yancısı Sanço Panço’dan ne farkınız vardır? Atatürk maşeri vicdana altın harflerle kazınmış Ne Mutlu Türküm Diyene seslenişinin mimar başıdır. Onu rahmetle anmak, ona saygı duymak, onun eserlerine sadık kalmak her nesil, her Türk evladı için ödevdir. Emel sahiplerini uyarıyorum, Atatürk’ten elinizi çekin, isnatlarınızı kesin, dilinizi susturun. Fani bedeni olmasa da, müstesna hatıralarını ve yüksek fikirlerini cesaretle savunacak büyük Türk milleti vardır ve kötü niyetlilerin alayını karşılamaya gücü yetecektir.

Anıtkabir ile Kocatepe arasına çekilmiş çelikten bir halat olan Milliyetçi Hareket Partisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e sonuna kadar sahip çıkacaktır. Biz de Milliyetçi Hareket Partisi Biga İlçe Başkanlığı olarak Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin sözlerine sonuna kadar katılıyoruz. Abdurrahman Uzun’un yapmış olduğu bu konuşmasından dolayı şiddetle ve esefle kınıyoruz! 83 Milyondan ve tüm Biga halkından özür dilemesini bekliyoruz.”

Editör: TE Bilisim