İçişleri Bakanlığı genelgesiyle kahveler kapanmış, Biga İlçe Hıfzısıhha Kurulu da üstüne karar alarak çay ocaklarını da kapatmıştı. Biga’da 343 üyesi bulunan Kahveciler Odası Başkanı İlhan Yavuz da bir basın açıklaması yaparak;  “Bıçak kemiğe dayandı. Esnafımızın ne yiyeceği ne içeceği de düşünüldü mü?” diye sormuştu.
Bir süredir mücadele eden Biga Kahveciler Odası Başkanı İlhan Yavuz, çay ocaklarının 2020 yılının son haftasında açılacağını açıkladı.
 
Medya Lokum'a konuşan Biga Kahveciler Odası Başkanı Yavuz; "Pazartesi gününden itibaren çay ocaklarımız açılacak. Biga'nın pazarının kurulduğu Çarşamba günleri ise çay ocaklarımız yine kapalı olacak. Esnafımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bir an önce pandemi sürecinin sona ermesini umut ediyoruz" ifadelerini kullandı.
Piyasalarda yaşanan daralma, ekonomide yaşanan sıkıntılar ve para döngüsünün zayıf olması özellikle kapanan esnaflar için gelecek endişesi yaratmaya devam ediyor. Esnaf kiralarını, faturalarını, işçilerin maaşlarını nasıl ödeyeceğini kara kara düşünüyor.
windows 10 pro