Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Türkiye İçin Karar Ver' sloganı ile 28 Mayıs’ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için kampanyasını başlattı. Sandığa gitmeyen, tepki oyu kullanan ve ilk tur seçimde kendisine oy veren seçmeni sandığa gitmeye çağıran Kılıçdaroğlu, “Vatanını seven sandığa gelsin” dedi.

İkinci Tur kampanya sürecinin başlamasıyla birlikte de önce Çanakkale'de bir toplantı gerçekleştiren CHP Çanakkale örgütleri, ardından saha çalışmalarına da başladı. CHP Biga İlçe Başkanı Cemal Mantar, Çanakkale'de gerçekleştirdikleri toplantı sonrası; "Çanakkale'de partimizin tüm kademeleriyle birlikte verimli bir toplantı yaptık. Seçim sürecinin ilk turunu değerlendirdik ve ikinci tur hazırlıklarını konuştuk. Çanakkale genelinde hem sandıklara sahip çıktık, hem de oylarımızı arttırarak yeniden birinci parti olduk. Hem de Cumhur İttifakı'nın milletvekili sayısının düşmesini sağladık. Ben Millet İttifakı'nın tüm kademelerine ve her bir neferine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

"NE PKK, NE HİZBULLAH, NE DE FETÖ! TERÖR NEREDEN GELİRSE GELSİN, MÜCADELE EDECEĞİZ"

Saha çalışmalarında gördüklerini de anlatan Mantar, Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın kara propagandasının özellikle kırsal kesimdeki vatandaşı yanlış etkilediğine tanık olduklarını anlattı. Terörle yanyana gösterilmelerine tepki gösteren Mantar konuşmasında; "Hepimiz aynı memleketteyiz. Ancak özellikle kırsal kesimdeki vatandaşlarımız sayın Erdoğan'ın miting alanlarındaki izlettiği montaj videolardan etkinlendiklerini görüyoruz. Biz kötü bir durumla karşılaşmadık ama vatandaşlarımızın 'Apo'yu çıkaracak mısınız, öyle bir şey var mı?' sorularına da denk geldik. Öyle bir şey olabilir mi? Eli kanlı terör örgütü liderini nasıl dışarı çıkarabileceğimiz düşünülebilir. Aklımız almıyor. Bizler nasıl terörle yanyana getirilebiliriz. Akıl alır gibi değil. Terörle mücadele böyle mi olur! Terörle ilişiği olduğunu iddia ettiğiniz birine nasıl propaganda yaptırırsınız. Böyle bir şey varsa, tutuklarsınız. Yargıda hesabını sorarsınız. Türk insanı duygusaldır. Maalesef sayın Erdoğan'ın kara propagandasının etkili olduğu insanlarla karşılaştık. Biz terörist olamayız. Değiliz. Bizler ülkemizi kuran partinin üyeleriyiz. Atatürkçüyüz. Ne PKK, ne Hizbullah, ne de Fetö! Biz terör her nereden gelirse gelsin karşısındayız, mücadele edeceğiz. Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu da bunu açıkça, defalarca ifade etti. Bu ülkede terörü bitirecek olan da yine bizleriz. 22 milyon oy alan bir terörist grubu olur mu kardeşim. Bu nasıl bir mantık!" ifadelerini kullandı.

38b27dc6-5787-4d33-bd2d-c05167aa9900

"DEVLETİN İMKANLARIYLA SİYASİ PROPAGANDA OLUR MU?"

Ak Parti'nin devlet imkanlarıyla seçim propagandası yürüttüğünü söyleyen Mantar; "Bir müslüman devletin tüm imkanlarını kullanarak siyasi propaganda yapar mı ya. Gerçekten aklım almıyor. Biz bir siyasi partiyle değil, biz devletin tüm imkanlarını siyasi emelleri için kullanan bir yapıyla seçim yarışına giriyoruz. Bu hiç adil değil. Bu yasal olarak da doğru değil. Maalesef bir adamın iki dudağı arasında bir sistem olduğu için kimse buna karşı duramıyor. Bakanlar hala koltuklarında. Bakanlıkların imkanlarını kullanıyorlar. TOGG eğer devletin bir projesiyle seçim çalışmaları için nasıl kullanılabilir? Ak Parti'nin bir projesiyle devlet imkanları nasıl bu projede kullanılabilir? Yani akıl alacak gibi değil. Süleyman Soylu elinde bir uygulama gösteriyor. İnsanların yüzüne tutuyor ve insanların bilgilerini aldığını söylüyor. Böyle bir şey seçim yarışındaki birinde nasıl olabilir? Maalesef bir cumhurbaşkanı adayının 18 kanala birden çıktığı, bir o kadar gazetenin manşetini süslediği bir seçim kulvarında kendimizi kırsal bölgelerdeki vatandaşlarımıza anlatmakta zorlanıyoruz. Söylemediğimiz laflarla itham ediliyoruz. Bu tür kara propaganda yöntemleriyle mücadele etmek de maalesef kolay olmuyor. Yine de bunların arkasına sığınacak değiliz. İlk tur zordu. İkinci tur daha kolay olacak. İnşallah vatandaşlarımız bizlere de kulak verecek ve kendi hür iradeleriyle oylarını kullanacaklar. Bizler tüm kademelerimizle birlikte vatandaşlarımıza gerçekleri anlatmaya devam edeceğiz" dedi.

“Kazdağları’ndan Ellerinizi Çekin” “Kazdağları’ndan Ellerinizi Çekin”

"GELİN HEP BİRLİKTE KILIÇDAROĞLU'NU 13'ÜNCÜ CUMHURBAŞKANIMIZ YAPALIM"

'Baharın gelişini ötelemeyelim' diyen Bigalılara seslenen Mantar; "Ben Bigalı vatandaşlarıma, kıymetli hemşehrilerime çağrıda bulunuyorum. Bakın ilk tur sonrasında bankalara gönderdikleri talimatlarla ekonomimizi nasıl zor duruma düşürdüler. İlk turda kazanacaklarını düşündükleri için verdiler bu talimatları. İkinci turda eğer yine Erdoğan kazanırsa, neler olabileceğinin bir küçük resmi bu. Ama eğer Kemal Kılıçdaroğlu kazanırsa, vaatlerini hızla gerçekleştiremeye başlayacak. Bayram ikramiyelerinden, maaş zamlarına kadar. Gelin hep birlikte Kemal Kılıçdaroğlu'nun 13'üncü cumhurbaşkanımız yapmak için hep birlikte sandığa gidelim. Sonunda hepimiz için gerçekten bahar gelsin. Hep birlikte yüzümüz gülsün. Bir 5 yıl daha ötelemeyelim gelecek güzel günleri" ifadelerini kullandı.

2c26fbe8-5d89-4e7b-bd8d-f6165ccf801d

PARTİLİLERE ÇAĞRI

Partililere de seslenen Mantar; "Kıymetli partililerimiz. 14 Mayıs'ta Biga'da sorunsuz bir şekilde seçimi tamamladık. Sandıklara sahip çıktık. Oyların sandığa girdiği şekliyle çıkmasını sağladık. Ancak bir görevimiz daha var. Daha da çoğalarak bu seçimde de sandıklarımıza sahip çıkalım. Hiçbir manipülasyona izin vermeyelim. Hep birlikte görev alalım. Partimizin her kademesinde görev almış kıymetli büyüklerim. Gelin birlikte çalışmaya, daha fazla mücadele etmeye, bir ve beraber olarak çalışmaya devam edelim. Bu seçimi birleşe birleşe kazanacağız. Hep birlikte, her siyasi görüşten vatandaşımızın yüzü gülsün diye çalışacağız" dedi.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç