Biga dahil tüm Çanakkale'de okullar 18 Mart kutlamaları nedeniyle 1 gün tatil edildi

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 107'nci yıldönümü nedeniyle düzenlenecek programların coşkulu bir şekilde kutlanabilmesi için Çanakkale Valiliği tarafından 18 Mart Cuma günü okullar tatil edildi.

Kararda; "Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında, halk eğitim merkezlerinde, özel kurslarda eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir" ifadelerine yer verildi.

Eğitim İş’ten kalabalık kahvaltı Eğitim İş’ten kalabalık kahvaltı

Öte yandan 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 107'nci yıldönümünün Biga'da gerçekleştirilecek kutlama programı belli oldu. Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre; saat 06:30'da Tarihi Namazgah'ta kılınacak sabah namazının ardından çorba ikramı olacak. Havanın yağışlı olması durumunda ise program Çarşı Camii'nde gerçekleştirilecek. Saat 09:00'da Biga Garnizon Şehitliği'nde çelenk sunumu gerçekleştirilecek. Saat 12:30'da ise Çarşı Camii'nde Mevlid-i Şerif okutulacak. Salon programı ise 28 Mart pazartesi günü saat 10:00'da Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenecek.