Sakarya İlkokulu 1'inci sınıf öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı 'Haydi gel okuyalım' isimli sosyal sorumluluk projesi büyük ilgi gördü. 

Halkta ve vatandaşlarda kitap okuma bilinci oluşturmak isteyen öğretmen ve öğrenciler saat 16:00'da 6 farklı noktada ücretsiz kitap ve kitap ayracı dağıttılar. Belediye Meydanı, Kapalı Çarşı önü, Adapark, Küçük Şadırvan önü, Şehir Parkı ve Kavaklık Parkı'nda minik öğrencilerin kitap dağıtımı sonrası tüm gruplar Çınarlık Parkı'nda buluştular.

Çınarlık Parkı'nda buluşan kitapseverler, hep birlikte çimlerde ve parkın çeşitli yerlerinde kitap okudular. Öğrencilerden bazılarının ilgi çekmek için kitap sayfalarından hazırlanan kostümleri giymeleri de hoş görüntüler oluşturdu.

Sakarya İlkokulu Müdürü Mustafa Berber; "Haydi gel okuyalım, projemiz kapsamında bugün Biga'nın çeşitli yerlerinde 1. sınıf öğrencilerimizin emekleriyle röportajlar yaptık, kitap dağıttık, kendi yaptıkları ayraçları dağıttık ve en son Çınarlık Parkı'nda hep birlikte kitap okuduk. Böylece kitap okumanın önemini yaşayarak ve yaşatarak örnekledik... Bir insan okuduğu kitaplarla hayatı öğrenir" mesajını paylaştı.

Kitap okuma etkinliğine Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, okul müdürü Mustafa Berber, öğretmen, öğrenci aileleri ve öğrencilerin yanı sıra vatandaşlar da katılarak destek verdiler.

z20-1

z19-1

z18-1

z17-1

z16-1

z15-1

Biga’da ‘Duyguları Tanıyan Çocuk’ projesi Biga’da ‘Duyguları Tanıyan Çocuk’ projesi

z14-2

z13-1

z12-1

z11-2

z10-2

z9-2

z8-3

z7-3

z6-3

z5-3

z4-3

z3-3

z2-3

z1-6

Editör: Ahmet Tunç