Orman Genel Müdürlüğü, orman köylülerine bu yıl 60 milyon lirası hibe, 240 milyon lirası da kredi olmak üzere toplam 300 milyon lira ulaştırmayı hedefliyor. Biga’nın Örtülüce Köyü Orman ve Köy İlişkileri (ORKÖY) olmaya hak kazandı.

İSO ikinci 500'de 3 Çanakkaleli.. İSO ikinci 500'de 3 Çanakkaleli..

Orman Genel Müdürlüğü, orman köylülerine bu yıl 60 milyon lirası hibe, 240 milyon lirası da kredi olmak üzere toplam 300 milyon lira ulaştırmayı hedefliyor. Proje kapsamında Biga’nın Örtülüce Köyü Orman ve Köy İlişkileri (ORKÖY) olmaya hak kazandı.

Orman Genel Müdürlüğünün (OGM) köylü vatandaşların yaşam şartlarını iyileştirmek amacıyla başlattığı proje çerçevesinde verilen ORKÖY kredileri köylülerin yüzünü güldürüyor.

Proje sayesinde orman köylülerine alternatif geçim kaynağı sağlanıyor. ORKÖY Projesi ile ormanların korunmasını, geliştirilmesini, işletilmesi ve genişletilmesi hedeflerine ulaşılmasını sağlamak için ormanların içinde veya bitişiğinde yaşayan köy halkının kalkınmalarına katkıda bulunulması amaçlanıyor.

Orman köylüleri, Orman Genel Müdürlüğüne bağlı Orman ve Köy İlişkileri Daire Başkanlığı tarafından sağlanan sosyal ve ekonomik projelerle destekleniyor. Yaklaşık 7 milyon vatandaşımızın orman köylüsü olarak yaşadığı ülkemizde tarım ve hayvancılıktan seracılığa, kültür mantarcılığından tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliğine kadar pek çok alanda orman köylülerine yüzde 98’i faizsiz olan kredi desteği veriliyor.

Bu kapsamda Biga’nın Örtülüce Köyü de Orman ve Köy İlişkileri (ORKÖY) olmaya hak kazandı.

Biga Orman İletme Müdürü İhsan Tunç, projenin köylülere hayırlı olmasını diledi.

(Haber Merkezi)