1915 Çanakkale Köprüsü, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı. Köprü şehirlerarası yolcu taşımacılığında rotayı yeniden belirledi.

Otobüs firmalarının yeni gözdesi olan köprü otobüs firmalarının da en çok tercih ettiği güzergah oldu.

Metro, Kamil Koç, Pamukkale, Truva, Efetur, Nilüfer, Vatan, İstanbul Seyahat, İstanbul Kalesi ve Uludağ gibi Marmara ve Ege'ye taşımacılık yapan firmalar, 1915 Çanakkale Köprüsü'nü kullanmaya başladı.

Firmalar, Avrupa Yakası ve Esenler'den kalkan otobüslerin, köprü açılmadan önceki güzergaha göre 2 saat ve 200 kilometre tasarruf ettirdiğini açıkladı.

Başkan Doğan'dan 'çok çalışma zamanı' mesajı Başkan Doğan'dan 'çok çalışma zamanı' mesajı

TATİL BELDELERİNE GİDİŞ İÇİN TERCİH EDİLMESİ BEKLENİYOR

İzmir, Muğla, Balıkesir, Kütahya, Isparta, Aydın, Denizli, Manisa, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Ayvalık, Cunda, Bozcaada, Gökçeada, Edremit, Erdek, Akçay, Burhaniye gibi tatil beldelerinin 1915 Çanakkale Köprüsü güzergâhı nedeniyle daha fazla tercih edilmesi bekleniyor.

KÖPRÜ GEÇİŞ ÜCRETİ BAZI FİRMALAR TARAFINDAN BİLETLERE YANSITILMADI

Turizm firmaları, 1915 Çanakkale Köprüsü'nün kullanılmaya başlanması ile bilet fiyatlarında da değişiklik olduğunu, bazı firmaların köprü geçiş ücretini biletlere yansıttığını, bazı firmaların ise şimdilik yansıtmadığını açıkladı. Köprünün yolculara maliyeti 50 TL oldu. Malkara güzergahından giderken 138 TL ödeyen otobüsler, köprüden geçişlerde 450 TL ödüyor. Bir otobüs için toplam maliyet 588 TL oluyor.

(Kaynak: Aynalı Pazar Gazetesi)

Editör: Ahmet Tunç