23 Nisan bayramı, çelenk sunumuyla başladı 23 Nisan bayramı, çelenk sunumuyla başladı
Biga İlçe Özel İdare Müdürlüğü kış ayının gelmesiyle 2021 yılı SSB Yol Döküm sezonunu kapattı. Yıl içinde yoğun bir tempo ile çalışan özel idare ekipleri, pek çok köy yoluna SSB Yol Döküm çalışması gerçekleştirdi. Son olarak Bakacak-Gürçeşme arasında çalışmalarını sürdüren ekipler sezonun son grup yolunu tamamladı.
Konu ile ilgili açıklama yapan Biga İlçe Özel İdare Müdürü İsmail Satılmış, “Mesai arkadaşlarımızın azim ve gayretle çalışarak altyapısını hazırladığı ilçemiz köylerinin yollarında 2021 yılı SSB yol döküm sezonunun kazasız belasız sonuna gelmiş bulunmaktayız. Altyapının hazırlanmasında emeği geçen kurum çalışanlarımıza ve dökümde emeği geçen yüklenici firma çalışanlarına teşekkür ederiz. Yolları kullanacak olan köylerimize ve sürücülerimize keyifli sürüşler diler, köy yolları standartları hız limitlerine uymalarını tavsiye ederim. Yapılan yollarımız beğeniliyorsa ve sizlere keyifli bir sürüş sunabiliyorsak ne mutlu bizlere... Her şey Biga köyleri ve sürücülerimiz için" ifadelerini kullandı.
Bu sezon dökümü yapılan yollar ise; Yeniçiftlik-Hacıhüseyinyaylası-Kocagür Grup Yolu 7 km, Karacaali Köyü Grup Yolu 1,5 km, Kahvetepe-Sarıcaköy Grup Yolu 1 km, Sarıcaköy-Dereköy Grup Yolu 1 km, Bakacak-Gürçeşme Grup Yolu 3 km olarak gerçekleşti.

Editör: TE Bilisim