Kocabaş Çayı'nda yaşanan su taşkını sonrası birçok aracın sel sularının etkisiyle kullanılamaz hale gelmesi tartışmaları da beraberinde getirdi. Akşam saatlerinde sel sularının çok az da olsa azalmasıyla bazı araçlar çekilmeye başlandı.

“Orman Yangınlarında İHA Kullanan İlk Ülkeyiz” “Orman Yangınlarında İHA Kullanan İlk Ülkeyiz”

Tartışmalara CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk de yaptığı yazılı açıklama ile katılarak; "Onlarca araç hasar gördü. Bu kez sorumluluk hangi müdüre ait" ifadelerini kullandı.

Ak Parti'li Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan'ı sorumluluk almamakla suçlayan CHP Biga İlçe Başkanı Öztürk, kurtarıcılar yardımıyla araçların çekilebileceğini ve maddi hasarın boyutlarının daha az olabileceğini iddia etti.

Sel felaketi sonrası çekilen bazı fotoğrafları da paylaşan CHP Biga İlçe Başkanı Öztürk açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Dün gece itibariyle yoğun artış gösteren yağmurun etkisiyle Bigamızda büyük maddi hasar meydana geldi. Öncelikle büyük bir felaketle karşı karşıya kalan hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. En büyük tesellimiz can kaybı olmaması. Doğal afetlerin yaşamın bir gerçeği, doğanın bir parçası olduğu ortada ama bu duruma sığınıp, sadece anons yaparak felaketin önüne geçilebileceğini düşünmek tepeden tırnağa sorumsuzluktur. Umarım yönetim zaafiyeti hasarların karşılanması, vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi noktasında tekrar baş göstermez.  Tüm hasarların en kısa zamanda karşılanmasını beklemekle birlikte, sürecin takipçisi olacağız. Meteorolojinin bir haftadır yaptığı uyarıları dikkate almayıp gece yarısı anons yapmakla yetinen Biga Belediyesi meydana gelen maddi hasarın tek sorumlusudur. Geçmiş dönemlerde de meydana gelen doğal afetlerde yapılan çalışmaları net hatırlatıyoruz. Araç kurtarıcılar devreye sokulabilir, maddi hasarın bu boyutlara gelmesi önlenebilirdi. Onlarca araç kullanılamaz hale geldi. Sorumluluk almaktan korkmak, kimsenin karına olmaz.  Yaraların sarılması noktasında CHP Biga İlçe Başkanlığı olarak elimizden geleni yapacak, sıkıntıların giderilmesinde ivedilikle çalışacağız. Tüm vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz."

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç