Et denince çoğu İstanbullu’nun aklına Biga gelirdi uzun zamanlar. Hala Biga eti bir marka değeri taşıyor. Biga etini kendine has tarzıyla işleyen, kendine has menüleriyle kısa sürede vazgeçilmezlerinizden biri haline gelecek Papuç Et, Mutlu Agas'ın 2012'den bu yana tecrübesiyle yeni yerine taşındı.

Biga TSO Meclis Toplantısı yapıldı Biga TSO Meclis Toplantısı yapıldı

Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde yeni yerinde açılışı yapılan Papuç Et, modern ve et restoranına uygun yeni tasarımı, merkeze olan yakınlığı ile dikkat çekiyor. Açılış programı Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası İbrahim Mutur, Biga Lokantacılar Odası Başkanı Erkan Özkan, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Kurt başta olmak üzere kalabalık bir protokol ve halk katılımıyla gerçekleştirildi.

Kurdela kesiminin ardından konuklarına restoranı gezdiren işletme sahibi Mutlu Agas, daha sonra ikramda bulundu.

Geçtiğimiz yıllarda Medya Lokum Yazıişleri Müdürü Çiğdem Özden Demiray'ın sorularını yanıtlayan Mutlu Agas, Papuç Et'in lezzetli menüleriyle ilgili 'Ete dokunuyoruz' demişti. O röportajdan küçük bir kesit şöyle:

“ETE DOKUNUYORUZ”

Geçen yıllara rağmen restoranların en büyük sorunu değişen tatlar olurken, Papuç Et’te tatların neden değişmediğini anlatan Agas; “Benim bir el ayarım var. Çalışanlarıma da o şekilde öğrettim. Temel şeyler ölçülü ve kurallı tabi, ama baharat falan, 2 tutam kekik gibi öyle ölçüler... Aslında lezzet, parmağın ucunda. Ben buna inanıyorum. Ete dokunuyoruz özellikle, marine etmeden önce” şeklinde konuşmuştu.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

papuçet8

papuçet7

papuçet6

papuçet5

papuçet4

papuçet3

papuçet2

papuçet1

Editör: Ahmet Tunç