“Bayram süresince 2 milyona yakın ziyaretçi ağırladık” “Bayram süresince 2 milyona yakın ziyaretçi ağırladık”

Pegasos Sanat 08 Aralık Perşembe günü Sakarya Mahallesi Bahçe Sokak Biga Konakları B Blok 22’de yeni yerinde hizmet vermeye başladı.

İşletme sahibi Büşra Köseoğlu yapmış olduğu konuşmada; “Bugün burada yapmış olduğumuz Pegasos Sanat açılışımıza hepiniz hoş geldiniz. Benim için bu günün anlam ve önemi; Pegasos Sanat ismimizin 8 Aralık 2019’da konmuş olmasıydı. O yüzden açılışımızı ad gününde yapmayı uygun gördüm. Geçtiğimiz yıl sömestr tatilinde başlamış olduğumuz eğitimlerimize, sahnemizin yeni yerinde kaldığımız yerden tüm hızıyla devam ediyoruz. Sami Kargı hocamızdan yıllar önce almış olduğum bu bayrağı gururla taşımaya ve Biga’mıza sanat dalında hizmet vermek için canla başla çalışmaya devam etmekteyiz. Pegasos Sanat’ı açarken ki misyonum, her çocuğun bu sahneye en az bir kere ayak basmasıydı. Bu misyon ile nice çocuğa ulaşmak tek gayem. Biz bu sahnede yaratıcı drama ve tiyatro başta olmak üzere, birçok sanat dalında faaliyet ile hizmet vermekteyiz. Sahnemizde sezon boyunca tiyatro gösterileri, performans gösterileri, müzik ve dans (müzikal oyun) vb. gösterilerine yer vermeyi amaçlamaktayız. Sanatın herhangi bir dalına merakı olan her Bigalıyı sahnemize bekliyoruz. Çünkü sadece eğitimler ile değil, “Sahne Senin!”, “Anne benimle oynar mısın?”, “Anneler pazara, çocuklar Pegasos’a! gibi etkinliklerle de Pegasos Sanat çatısı altında buluşacağız. Kayıt oluşturmadan da dışarıdan bireysel ya da arkadaş gruplarınız olarak bu etkinliklere katılabileceksiniz. Bu etkinliklerimizden haberdar olmak için haftalık ve aylık programlarımızı instagram@pegasos_sanat ve Facebook Pegasos Sanat sayfamızdan takip edebilirsiniz, daha nice projelerimiz hayata geçmek için bekliyor. Dilerim hepimize, Biga’mıza ve tüm sanat camiasına Pegasos Sanat hayırlı, uğurlu olur” ifadelerine yer verdi.  Yapılan konuşma ardından açılış kurdelesi kesildi ve ikram yapıldı.

Açılışa; Biga Kaymakamı Erdinç Dolu ve Eşi Şenay Yerli Dolu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga İlçe Emniyet Müdürü Emre Bolat, AK Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan, CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Melih Akyıl, Biga Kent Konseyi Başkanı Metin Tatlı ve vatandaşlar katılım sağladı.

(Haber: Ahmet Tunç)

san8-1

san7-1

san6-1

san5-1

san3-1

san2-1

san1-1

Editör: Ahmet Tunç