Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün 40 bin 427 test yapıldığını açıkladı. Bugünkü vaka sayısının 4 bin 801 olduğunu duyuran Bakan Koca, 125 kişinin de vefat ettiğini açıkladı. Toplam vaka sayısı 74 bin 193’e, toplam can kaybı da bin 643’e yükseldi.
 
İçişleri Bakanlığı tarafından 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta hafta sonu sokağa çıkma yasağı ilan edilirken, Biga’da sokaklar havaların ısınmasıyla kalabalık görüntü vermeye devam ediyor.
 
Biga İlçe Emniyet Müdürlüğü de Bigalıları baharın gelişiyle uyardı ve ‘Havaların ısınması bizleri yanıltmasın. Koronavirüsle mücadele tam gaz devam ediyor. Biga İlçe Emniyet Müdürlüğü vatandaşlarımızın koronavirüse karşı daha bilinçli ve duyarlı olması için ekip araçlarından devamlı halkı uyarmaya devam ediyor” uyarısında bulundu.
 
Biga İlçe Müdürlüğü’ne ait araçlardan da sokaklarda koronavirüse karşı vatandaşlar anonslarla uyarılıyor.
 
İşte o anons:
 
Kıymetli vatandaşlarımız koronavirüsle mücadelemiz devam ediyor. Baharın gelmesi, havaların ısınması bizleri yanıltmasın! Salgın tehlikesi geçmiş değil. Evlerde kalmaya ve tedbirlere uymaya hep birlikte devam edelim. Gelin sizde uyarılara dikkat edin evde kalalım sağlıklı kalalım” ifadeleri kullanılıyor.