İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yazıların kategorisi: “SAĞLIK”

“Salgını Yönetmek Yerine Algıyı Yönetiyorlar”

Türk Tabipleri Birliği Çanakkale Tabip Odası Başkanlığı, Türk Diş Hekimleri Birliği, Türk Eczacıları Birliği, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası, Tüm Radyoloji, Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği ve Türk Hemşireler Derneği üyeleri İl Sağlık Müdürlüğü önünde eylem yaptı. İktidarın uyguladığı salgın politikalarının çözüm olmadığını ifade eden sağlıkçılar; iktidarı algı yönetmekle suçladılar.

Kendimize Gelmezsek.. Kırmızıyız.. Morarmaya Az Kaldı..!

2 Mart 2021 tarihi ile Yeni Kademeli Normalleşmeye geçen Türkiye’de vakaların en yüksek görüldüğü iller arasında yer alan Çanakkale il genelinde an itibariyle Yoğun Bakım Ünitelerinin tamamı dolu! Çanakkale Tabip Odası Başkanı Güleda Erensoy durumun vahameti ile ilgili olarak; “Şu anda durumumuz o kadar yoğun ki; ancak birisi taburcu edildikçe yerine yeni hasta kabul edilebiliyor..” dedi.

“Günlük 15-20 Olan Vaka Sayısı 160’lara Çıktı…”

Çanakkale Tabip Odası ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Çanakkale Şubeleri, Türkiye’de pandemi salgınıyla geçen bir yılda hayatını kaybeden sağlık çalışanları ve vatandaşları andılar. Sendikalar yaptıkları açıklamada Çanakkale’nin Covid-19 vakalarındaki son durumu da paylaşarak; “Çanakkale’de durum vahimdir” uyarısında bulundular.