Biga Belediyesi ve DSİ 252'nci Bölge Müdürlüğü ortaklığında başlayan taşkın kontrol çalışmaları kapsamında Uzunsu Deresi, Şakirbey Köyü'nden drenaj kanalına bağlanarak Gümüşçay, Çavuşköy ve Adliyeköy'den Kocabaş Çayı'na ulaştırıldı.

Yeniceköy Mahallesi, sanayi bölgesi, hastane ve Doğankent siteler altından gelen Uzunsu Deresi'nin Kocabaş Çayı'na bağlantısının yapılmasının tamamlanmasının ardından Şakirbey Köyü Muhtarı Hasan Özen yaptığı açıklama emeği geçenlere teşekkür etti.

Biga Belediyesi’nde başkan yardımcısı atandı Biga Belediyesi’nde başkan yardımcısı atandı

Şakirbey Köyü'nün genç muhtarı Hasan Özen yaptığı açıklamada; "Köyümdeki t4 drenaj kanalını Biga Belediyesi sınırları içerisinden gelen Uzunsu Deresi'ne bağlanmasında emeği geçen Çanakkale DSİ Bölge Müdürüne, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan'a, Üçer İnşaat Proje Müdürü Fatih beye, saha şefi Hasan beye ve firma sahibi Kemal amcaya teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz Eylül ayında Biga Belediyesi ile DSİ işbirliğinde yapılan ıslah çalışmaları kapsamında kış aylarında ve ani yağmur yağışında taşkın, yaz aylarında kurumaya bağlı olarak kötü koku oluşumuyla ilçenin geniş bir bölümünü olumsuz etkileyen iki deredeki sorunun çözüme kavuştuğu duyurulmuştu. Biga Belediyesi'nden gönderilen bültende; yağışlı havalarda vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak, yaz aylarında ise oluşabilecek kirlilik ve kötü kokuya karşı dere ıslah çalışmalarının tamamlandığı ifade edilmişti.

5ac1bcc9-4f9b-4257-b28c-8a52792fd103

Editör: Ahmet Tunç