Genel seçimlerin ardından Biga'da yerel seçim hareketliliği başladı. Yerel seçimler öncesi CHP Karabiga Belde Başkanı Semih Kırbaç, 14 Temmuz Cuma günü saat 14:30'da CHP Karabiga Belde Başkanlığı önünde açıklama yapacak. Kırbaç, Karabiga Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayacak. Biga'da görev yapan gazetecileri ziyaret ederek basın açıklamasına davet eden Kırbaç; Medya Lokum'u ziyaret etti.

Karabiga'da gerçekleştireceği aday adaylığı açıklaması öncesi konuşan Kırbaç; "Karabiga'nın dününü ve bugününü yaşayan ve iyi bilen biri olarak Karabiga'nın yarını için endişeleniyorum. Denize kıyısı olan, doğası ve topraklarıyla bereketin simgesi haline gelen Karabigamız plansız büyürken, geleceğimiz de karanlık bir tünelin sonunda bizi bekliyor. Bizleri belde başkanlığımızda göreve çağıran da, bugün burada sizlerin karşısında bir iddia ortaya koymamıza neden olan da iş bu motivasyondur. Karabiga'mız geleceğini burada geçirecek, geçmişini burada yaşamış ve hayatın içinden asla kopmamış bir ekibin vizyonuyla ancak ve ancak geleceğe taşınabilir. Bizler de bu vizyonla aday adaylığı sürecimizi başlatacağız" ifadelerini kullandı.

CHP Biga'dan seçim sonrası ilk açıklama CHP Biga'dan seçim sonrası ilk açıklama

Cuma namazı sonrası ikramın da yapılacağı aday adaylığı açıklaması, partililerin ve Karabigalıların dikkatli takibinde olacak. Semih Kırbaç Karabiga'da Sevil Market'in sahibi. Genç aday adayı Kırbaç, Karabiga'ya olan sevgisiyle biliniyor. Karabiga'da kazanan genç esnaf ve siyasetçi Kırbaç, Karabiga'da yaşamayı, zaman geçirmeyi ve Karabiga'da harcamayı sevdiğini söylüyor. Açıklamaya CHP Çanakkale Milletvekilleri Özgür Ceylan ile İsmet Güneşhan'ın da katılmaları bekleniyor.

(Haber: Ahmet Tunç)

152ff0ba-7ea3-4ced-b448-3fe84f214502

1b4f4485-f542-4135-961d-ebcc584df150

Editör: Ahmet Tunç