ÇTSO’da sandıklar sabah 9.00’da kuruldu ve 17.00 itibariyle oyların sayımına başlandı. Heyecanın dorukta olduğu seçimde, geçmiş seçime oranla katılım bir hayli yüksek oldu. Geçen seçime yaklaşık 1.200 üye katılırken, bu seçimde ise 3.000’in üzerinde iş insanı oy kullandı. 21 meslek komitesi 17 sandıkta seçime girdi. 17 sandıktan ise 54 meclis üyesi seçildi.

Beyaz listede Selçuk Semizoğlu, Mavi listede ise Kaya Üzen’in yarışı, Semizoğlu lehine sonuçlandı. Selçuk Semizoğlu ve ekibi mecliste çoğunluğu sağlarken, önümüzdeki günlerde, meclis üyeleri önce yönetim kurulunu, yönetim kurulu ise yönetim kurulu başkanını seçecek.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası meclis üyeleri seçim sonuçları belli oldu. Resmi olmayan sonuçlara göre Beyaz liste ile yarışan ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, rakibi S.Kaya Üzen’in yarıştığı Mavi listeye fark attı. 18 sandıktan Beyaz Listenin üstünlüğü ile biten seçim yarışında meclisin çoğunluğunu Beyaz Listeden giren meclis üyeleri oluşturacak. 

B6421927-433A-474A-8C7A-8B6ADC05793E-1536x1152-1

SEMİZOĞLU TEBRİKLERİ KABUL ETTİ

Sandıklardan ilk sonuçların gelmesi ile birlikte Selçuk Semizoğlu ve listesindeki meclis üyelerinin mutlulukları belli oluyordu. Kısa sürede sayılan sandıkların açılması sonrasında ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, hem ÇTSO üyelerinin hem de komitelerden çıkan meclis üyelerinde tebrik edildi.

“HENÜZ BAŞKAN OLMADIM.. BU MECLİS SEÇECEK”

18-3 gibi komitelerin çoğundan zaferle ayrılan Selçuk Semizoğlu kısa bir basın açıklamasında bulunarak; “3000 bin iş insanımız seçimlere katıldı. Ticaret ve Sanayi Odası enteresan seçimlerdir. Bir gün önce ihaleye girip rakip olduğun insanları mı istersiniz? 9000 bin üyemin 5000 üyesi kalkıp oda başkanlığına aday olabilir. Ben henüz başkan olmadım. Bu meclis oda başkanını, yönetim kurulunu, Meclis başkanını ve divanı seçecek. Yani henüz seçim bitmedi. Bizde dayatma yok” ifadelerini kullandı.

“DAHA FAZLA FARK BEKLİYORDUM”

Seçim sonuçlarını değerlendiren Selçuk Semizoğlu “Bu kadar büyük bir fark bekliyor muydunuz” sorusu üzerine; “Takdir sizin. Şunu söylemek istiyorum; A101 ve BİM marketleri olmasaydı bu fark olmazdı. Bu fark o iki komitede A101 ve BİM’lerin toplu oyları ile oluştu. Ki biz TOBB ve ÇTSO olarak yereli korumak adına Rifat Hisarcıklıoğlu başkanımızın tabiriyle ‘3 Harfliler’ her zaman belli bir seviyedeydik. Onların oyları ile o iki komite o hale geldi. Onlarda bizim arkadaşlarımız. Şahsen ben daha fazla fark bekliyordum” diyerek yanıt verdi.

İlçelerden de yoğun katılımın olduğu seçimlerde oy kullanma işlemi saat 17.00’da sona ererken sandıklarda oy sayımı başladı. İlk sonuçlara göre komitelerden çıkan Beyaz ve Mavi liste dağılımları şöyle:

1 No'lu Komite - BEYAZ

Osman Okyay (Kale Seramik), Ferdi Erdoğan (Kale Seramik)

2 No'lu Komite - BEYAZ

Ali Deniz, Erkan Özçetin, Erhan Turhan

3 No'lu Komite - MAVİ

Ercan Uysal, Ayşe Önen Özoğuz (Dardanel), Murat Kobak

4 No'lu Komite - BEYAZ

Ali Karaman, İlkay Erdoğan

5 No'lu Komite- BEYAZ

Şerif Mutlu (İÇDAŞ), Agah Ayhan (İÇDAŞ)

6 No'lu Komite - MAVİ

Selçuk Arslan, Serhat Ergin

7 No'lu Komite - BEYAZ

Şakir Kutluay, Eşref Aslan, Ersin Vural

8 No'lu Komite - BEYAZ

Burak Kunt, Gökhan Keskin, Yasin Başaran

9 No'lu Komite - BEYAZ

Volkan Temiz, Yasin Başaran, Halil Kaya

“Amerika, Afrika ve Türki Cumhuriyetlere odaklanacağız” “Amerika, Afrika ve Türki Cumhuriyetlere odaklanacağız”

10 No'lu Komite - MAVİ

Kaya Üzen, Okay Işık

11 No'lu Komite - MAVİ

Kaya Üzen, Bülent Şancı, Muzaffer Ünlüler

12 No'lu Komite - BEYAZ

Ersin Kahraman, Recep Yılmaz

13 No'lu Komite - BEYAZ

Mehmet Uz, Erol Özcan

14 No'lu Komite - BEYAZ

Sezer Güner, Hayati Beceren

15 No!lu Komite - BEYAZ

Hakan Kayalı, Ahmet Çelik, Turgay Kılıç

16 No'lu Komite - BEYAZ

Armağan Aydeğer, Akın Yalman, Erdal Çakır

17 No'lu Komite - BEYAZ

İlke Diler, Kerem Özer, Süleyman Aksu

18 No'lu Komite - BEYAZ

Bülent Erdoğan, Fatma Akdoğan, Orçun Oktay

19 No'lu Komite - BEYAZ

Deniz Tennioglu, İsmail Acar, Saniye Elmas

20 No'lu Komite - BEYAZ

Berkin Karaca, Mert Öztürk, Fikri Kutlu

21 No'lu Komite - BEYAZ

Selçuk Semizoğlu, Murat Aydoğdu

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç