Doğtaş, Kelebek, Lova Yatak, Ruum Store gibi markaların sahibi Doğanlar Holding’in Senegal’de üretime başladı. Senegal'da üretilen mobilyalar Biga markası altında satışa sunulacak. 12 milyon dolarlık yatırımla hayata geçen tesisin özel markalarla üretim yapmaya başladığını dile getiren Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, “Senegal’de kurduğumuz mobilya fabrikası ve Biga markamız ile yola çıktık. Hayırlı olsun” paylaşımında bulundu.

Senegal’e D’Afric Senegal Furniture adıyla kurulan şirketle adım atan Doğanlar Mobilya, şu anda 8 bin metrekarelik kapalı alana sahip tesisi, zamanla büyütecek. Doğan, önümüzdeki dönemde yatırımlarla büyüyecek tesisin bin metrekarelik kapalı alana sahip olabileceğini ifade etti.

Esnaf ve sanatkarların sorunlarını Ankara'ya taşıdılar Esnaf ve sanatkarların sorunlarını Ankara'ya taşıdılar

Tesisin 280 bin metrekarelik alan üzerine kurulduğunu söyleyen Doğan, “Sadece Senegal ve Afrika ülkelerine değil, buradan hem deniz aşırı ülkelere ve hem de vergi muafiyeti nedeniyle içlerinde ABD’nin de olduğu 15 farklı ülkeye ihracat gerçekleştireceğiz” dedi. Doğan’a şu anda üretimde çalışan kişi sayısını soruyorum. Doğan, “Şu anda 54 kişiye istihdam sağlıyoruz. Nisan ayından itibaren bu rakam 200’e ulaşacak. Yeni hatlarla bu sayı artacak” açıklamasında bulundu.

(Haber Merkezi)