Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Çanakkale'ye gelen Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Biga Ticaret Borsası Zahireciler Depo Alanını ziyaret etti. Bakan Kirişçi, Ayçiçeğim Balçiçeğim” Tarım Arazilerinin Etkinleştirilmesi Projesi kapsamında üreticilere tohum teslim törenine katıldı.

Törende bir konuşma yapan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Bugün dolu dolu bir gün geçirdik. Geldiğimiz andan itibaren. Çanakkale'mizi ve Çanakkale'mizin ilçelerinde üretilenleri gerek tarımla ilgili gerekse de ormanla ilgili konularda güzel bilgiler aldık. İstişarelerde bulunduk. Daha sonra sektör paydaşlarımızla bir araya geldik. Orada da gerçekten keyif verici, karşılıklı olarak bilgilendirici bir görüşmemizde orada oldu. Güzel bir program oldu. Biz bu tür programları sıklıkla yapıyoruz. 38'incisiydi Çanakkale'de yaptığımız program. Dolayısıyla bu program vesilesiyle burada olmak bizler için çok mutluluk vericiydi. Birazdan icra edeceğimiz tören, bu da bizim açımızdan çok kıymetli. Gazi Meclisimizden geçirmiş olduğumuz yasamızda inşallah bu konu daha da yayılacak, genişleyecek. Çünkü bu TAKE Projesi adını verdiğimiz, tarım arazilerinin kullanımıyla ilgili bu proje hem üreticimize kazandırıyor hem de ülkemize kazandırıyor. Atıl olan alanların değerlendirilmesi hususunda biz bakanlık olarak özellikle de buralarda yaygınlaşmasını istediğimiz ürünlerle ilgili tohum desteğinde bulunuyoruz” dedi.

Bakan Kirişçi'nin konuşmasının ardından üreticilere tohumların teslimi yapıldı. Törene AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Tarım ve Orman İl Müdürü Erdem Karadağ, çiftçiler ve vatandaşlar katıldı. Daha sonra Bakan Kirişçi beraberindekilerle birlikte Biga Belediyesi tarafından Belediye Meydanı'nda düzenlenen iftar programına katıldı. Programda Bakan Kirişçi, vatandaşlarla bir araya geldi. Bakan Kirişçi, ezanın okunmasıyla birlikte vatandaşlarla birlikte iftar yaptı.

Biga Ticaret Borsası'ndan yapılan yazılı açıklamada ise; "Biga Ticaret Borsası Yönetim ve Meclis Üyelerinin hazır bulunduğu törende; Bakanımızı, Yönetim Kurulu Başkanımız Bülent Baş, Meclis Başkanımız İ. Kahraman Soydan ve Meclis üyelerimiz karşılamıştır. Gerçekleşen hibe tohum dağıtımı Bakanımız önderliğinde, Yönetim Kurulu Başkanımız Bülent Baş’ında katıldığı tören ile gerçekleştirilmiştir. Tören sonrası bakanımız ile birebir görüşme fırsatı bulan Başkan Baş, Biga Ticaret Borsası ve Göktepe Zahireciler Sitesi hakkında Bakanımıza bilgi vermiştir.  Konuşma sonrası Bakan Kirişçi 'Bir ilçe borsasının bu kadar büyük ve çok faaliyetinin olması beni çok şaşırttı başarılarınızın devamını diliyorum' diyerek başkanımız ve heyetimizi tebrik etmiştir" ifadeleri kullanıldı.

(Haber Merkezi)

258b3c4d-5ad9-4f26-aa37-5ed9b5505d47

da4ae7b8-1c3f-44b1-b484-b57856bdba80

66f1e608-6db1-41a1-b5e6-3ffe8f546b05

“Tarıma Desteklerimiz Artarak Devam Edecek” “Tarıma Desteklerimiz Artarak Devam Edecek”

9f6319da-eb60-40b7-b931-4ef60f7bd81d

Editör: Ahmet Tunç