Geçtiğimiz pazar günü Yalova temsilcisi Altınova Belediyespor'u ağırlayan Bigaspor'da yönetim karşılaşmayı etkileyecek hakem hataları gerekçesiyle Türkiye Futbol Federasyonu'na şikayette bulunacak.

Karşılaşmanın hemen başında Altınovaspor kaptanı Tamer Erbaş'ın orta hakem ve yan hakemin omuzlarına elini koyarak verdiği poz ise Bigaspor yönetimini kızdırdı. Biga'da hem iptal edilen gol, hem de bu fotoğraf spor camiasında tepkilere neden oldu. Dosyanın yarın TFF'ye gönderilmesi planlanıyor. Başkan Özkan Bigaspor'da sakat oyuncuların durumunu ve Biga İlyas Bayram Stadyumu'nun durumu ile ilgili de B planlarını da Medya Lokum'dan Ahmet Tunç'a açıkladı.

"HAKEM MAÇIN SONUCUNU ETKİLEDİ"

İptal edilen golle ilgili itirazlarını dile getiren Bigaspor Başkanı Serkan Özkan hakemlerle bir sorunlarının olmadığın ancak karşılaşmanın hakeminin maç sonucunu etkileyecek hatalarda bulunduğunu ifade ederek; "Öncelikle şunu vurgulamamız lazım. Bizim hiçbir hakemle bir derdimiz yok. Futbolda mutlaka hatalar olacaktır. Futbolcularımız nasıl hata yapabiliyorsa, hakemlerimiz de hata yapabilirler. Fakat maç içerisinde bir hata olur, iki hata olur. Maç içinde biz kasıtlı hataların yapıldığını düşünüyoruz. Maçın başlama seromonisinde bir fotoğraf var. Dakika 58'de verilmeyen golümüz var. Rakibin kaleciye geri pası var. Fatih Deniz'e verilmeyen bir penaltı var. Sarı kart yoğunluğu hep bizim takımımıza yönelikti. Maçın kaderini değiştirecek bir hakem yönetimi vardı. Biz burada Bigaspor'un kollanması düşüncesinde değiliz. Hakemler de insan. Maç içerisindeki hataların kasıtlı olduğu gözüküyor. Benim futbolcularımda da bir durgunluk vardı. Dönem toplar, düşen toplar... Bizim tarafımızda da bir rehavet mi diyelim, günümüzde olmamak mı diyelim. Stadımızın olmaması da bizi psikolojik olarak rahatsız ediyor. Deplasmanda gibi oynuyoruz. Dakika 58'de gol verilmiş olsa, belki de oyunun kaderi değişecekti" dedi.

DOSYA YARIN GÖNDERİLECEK

Türkiye Futbol Federasyonu'na videolu ve fotoğraflarla destekleyerek bir dosya hazırladıklarını ifade eden Başkan Özkan; "TFF'ye başvuru yapacağız. Maçın videosu var. Yerel gazeteci arkadaşlarımız sağ olsunlar çekiyorlar. Karşılaşma başında çekilmiş fotoğraf var. Bunları sunacağız. Kulüp müdürümüz hazırlığını yapıyor. TFF'ye bilgi vereceğiz. Bizim canımız yandı. Başka takımların canı yanmasın. Yarın belgelerimizi göndereceğiz. Çanakkale temsilcimiz, ASKF başkanımıza, il spor müdürümüze bilgi verdik. Denetçimiz Mithat Bayrak ile de paylaştık. Gözlemciyle konuşacağını söyledi. Gözlemci raporuna yazdıysa o da yeterli olur ama biz yine işimizi sağlama alacağız." şeklinde konuştu.

"İLK DEFA BÖYLE BİR ŞEY GÖRDÜM"

Karşılaşmanın seromoni bölümünde Altınovaspor Kaptanı Tamer Erbaş'ın hakemlerin omzuna elini atmasına da değinen Başkan Özkan; "O fotoğrafta her şey apaçık ortada. Bu maçın nasıl bir seyir izleyeceğini fotoğraftan görüyoruz. Ben çok uzun yıllardır camianın içinde değilim. Yaşım genç ama iyi ya da kötü bu camiada bir on yıldır varız. Ben ilk defa böyle bir takım kaptanının iki hakemin arasına girip omuzlarına elini attığını ilk defa gördüm. Yenilen takım başkanı ve yöneticisi olarak farklı düşünülebilir. Ama biz  maçımızı da çektirdiğimiz için elimizde belgeler de var. Birçok büyüğümüze de danıştık. Onlar da ilk defa böyle bir fotoğraf gördüklerini söylüyorlar" ifadelerini kullandı. BİGASPOR'UN İLYAS BAYRAM İÇİN B PLANI HAZIR

Yapımı devam eden Biga İlyas Bayram Stadyumu ilgili de konuşan Başkan Serkan Özkan önemli açıklamalarda bulundu. Bir an önce Biga İlyas Bayram Stadyumu'na geçmek istediklerini ifade eden Başkan Özkan; "Statla ilgili yarın Çanakkale İl Spor Müdürlüğü'nde toplantı olacak. Özellikle Biga'ya yeni gelen kaymakamımız Bigamıza ve Bigaspor'umuza çok sahip çıkıyor. 24 Eylül'de ikinci süre uzatımı bitti ve müteahhit stadın maçlara yetişeceği sözünü vermişti. Maalesef ki bu süreçte mutlaka müteahhit arkadaşımız da bir an önce bitirmek istiyordur ama biz müteahhidin bu işi bitirebileceğine artık inanmıyoruz. Biz hatta doğalgazımız açılır, foseptik sorunu çözülür ise biz tribün brandasını çektirmeden, yani yapımı devam eden tribün yerine karşı tribünü kullanmayı ve stadımızda karşılaşmalara çıkmayı de B planı olarak teklif ettik. Ona da razıyız. İnşallah bu hafta doğalgaz açılacak. Foseptik sorunu da çözülmüş. Teklifimiz kabul görürse en azından misafir takım duşu ve tuvaleti kullansın, hakemler toplantısını yapsın. Biz seyircimizi komple tabakhaneler tarafındaki karşı tribüne alalım ve karşılaşmaları oynayalım istiyoruz" dedi.

KAPTAN SAHALARA DÖNÜYOR

Bigaspor'da sakat olan kaptan Serdal Öz ile birlikte Oğuzhan Düzenli ve Kadir Demir'in de sakatlıklarının sona erdiğini ve takımla birlikte çalışmalara başlayacaklarını söyleyen Başkan Özkan; "Takımımızda takım kaptanımız Serdal Öz yoktu. Sağ açık Oğuzhan Düzenli yoktu. İkinci kaptanımız stoper Kadir Demir yoktu. Onları biz 21 kişilik listeye yazdık ama sakatlardı. Bu hafta idmanlara katılacaklar. İnşallah Yalova Kadıköyspor karşısında birinci kaptanımız Serdal Öz, Kadir Demir ve Oğuzhan Düzenli de hazır olacak. Hocamız Cem Baki karar verecek tabi ama futbolcularımız takımla birlikte olacaklar. Sahaya tam kadro çıkacağız. Kaybedilmiş bir şey yok. Bir iş kazası geçirdik. İnşallah bu iki maçı da alıp 22 puanla devreye girmek istiyoruz. Ekonomik sıkıntılarımızı çözmek için forma satışı kampanyası başlatıyoruz. Belediye başkanımız, kaymakamımız, osb ve tso başkanımız, borsa başkanımız, ziraat odası başkanımız, esnaf odası başkanımızla toplantı yaptık. Yılsonunu bir geçirelim. 15 Ocak gibi başlıyoruz. Forma satışını hızlandıracaklarını söylediler. İki ya da üç takviye lazım takımımıza. Ekonomik durumumuzu önümüze koyup değerlendireceğiz. Hedefimiz 22 puanla devreye girmek. Biz bu yıl 3'üncü Lig hasretimize son vermeyi planlıyoruz" ifadelerini kullanarak hedeflerinin 3'üncü Lig olduğunu yineledi.

Bigalı Galatasaraylılar şampiyonluk yürüyüşü yaptılar Bigalı Galatasaraylılar şampiyonluk yürüyüşü yaptılar

(Haber: Ahmet Tunç)

.

Editör: TE Bilisim