18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109’ncu yıldönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın akrobasi timi Türk Yıldızları'nın Çanakkale'de gösteri uçuşu gerçekleştirilecekti. Ancak son anda Türk Yıldızları’nın gösterisi iptal edildi. Türk Yıldızları’nın yerini ise Solo Türk Çanakkale semalarında zafer uçuşu gerçekleştirecek.

Biga Kaymakamı değişti Biga Kaymakamı değişti

Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığından yapılan açıklamada; “Zaferimizin 109. Yılında ecdadımızın mirası olan büyük zaferimizi “Ruhumuzda Var” mottosu ile coşkuyla kutlamanın ardından bu yıl da ruhumuzda hiç eksilmeyen bir inançla kutlamaya ve ecdadımızı anmaya devam ediyoruz. 2023 – 2024 yıllarında savunma sanayinde, ülkemizin geleceği için atılan büyük adımlarla ilerlemeye devam ederken Cumhuriyetimizi kuran ve Çanakkale’de bize zafer yaşatan yüce ve saygı değer iradenin izinde, aynı inançla: Şan, Şeref, Tarih “Bizim Çanakkale” mottosuyla aziz şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “İstikbal Göklerdedir” diyerek Şehitler Abidesi’nde gözümüzü göklere çeviriyoruz. Solo Türk Şehitler Abidesi’nde 16 Mart Cumartesi günü saat 10:45’te çevre tanıma uçuşu ve saat 16:00’da prova uçuşu gerçekleştirilecek. Ziyarete açık olarak yapılacak uçuş için tüm vatandaşlar davetlidir” ifadeleri yer aldı.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç