Melisa bebek hayata tutunamadı Melisa bebek hayata tutunamadı
Biga Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin olaylı seçimi yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Seçime uzun süren tartışmalar ve yaşanan itişmeler damga vurdu. 26 yıl sonra yapılan ilk iki adaylı seçimin sonunda kazanan 526 oy alan Mehmet Sokullu başkanlığındaki beyaz liste oldu. İbrahim Mutur ve listesi ise 503 oy aldı. 6 oy ise geçersiz sayıldı. Aradaki farkın 23 olması ise dikkat çekti.
Genel Kurul'da Mehmet Sokullu'nun önerisiyle ve oybirliğiyle Divan Başkanı seçilen Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Çanakkale Bölge Birliği Başkanı İbrahim Ejder'in başarısız yönetimi de damga vurdu. Salonda mevcut yönetimin açık oyla seçim talebi, rakip listenin ise sandık kurulması teklifi salonda gerginliğe neden oldu.
İbrahim Mutur sahneye çıkarak yaptığı konuşmada açık oylamaya gidilmeden direkt sandık kurulması konusunda uzlaşma çağrısında bulundu. Mehmet Sokullu ve ekibi ise uzun süre bu öneriyi kabul etmedi. Salonda aynı anda 1000 kişinin yer alması hem ortakları bunalttı, hem de tepki göstererek salonu terk edenler oldu. Pandemi koşulları tamamen unutulurken; salon seçimi ve organizasyondaki eksiklikler dikkatleri çekti.
HABERİN VİDEOSU:

https://youtu.be/XzjoV9GE5sk  

Mehmet Sokullu ve listesinin açık oylamada diretmesine karşı İbrahim Mutur ve listesi ise insanların fişlendiği ve birbirlerine küstürüleceği gerekçesiyle kabul etmediler. Uzun süren tartışmalar gerginliği arttırdı. Salonda ortaklar arasında sert tartışmalar ve itişmeler yaşandı. Genel Kurul’a polis ekipleri çağrıldı. Divan Başkanı İbrahim Ejder, 3 defa sandık kararını açıklamasına rağmen, uygulamaya geçemedi. Açık oylama isteyenlerin de sandık isteyenlere sert karşılık vermesi salonda gerginliği yükseltti.
Uzun süren tartışmalar sonrası ise Mehmet Sokullu'nun diretmekten vazgeçerek kabul etmesiyle sandık kuruldu. Saat 13:30’da sandık kurulurken, oy verme işlemi saat 20:30’da sona erdi. Saat 11:00’de başlayan Genel Kurul, saat 21:50’de sona erdi. Genel Kurul’da 1035 oy kullanıldı.
Seçim sona erdiğinde yeniden seçilen Mehmet Sokullu; "Hepimiz arkadaşız. Lütfen dikkat edelim" uyarısında bulundu ve taraftarlarını sakinleştirdi. İbrahim Mutur ve ekibi de kazanan listeyi tebrik ettiler.
Öte yandan Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Mehmet Sokullu’nun sataşması sonrası tepki göstererek salonu terk etti.
Mehmet Sokullu başkanlığındaki yönetim Mustafa Kurt, Mehmet Şevik, Mehmet Can, Mehmet Özdoğan'dan oluştu. Hüseyin Sert ve Ersin Erkap ise denetim kurulu asil üyeler olarak seçildi. Yönetim kurulu yedek üyeleri Murat Köse, Naci Topçu, Orhan Çalışkan, Fatih Arslan ve İbrahim Özgen'den oluşurken; denetim kurulu yedek üyeleri ise Kaan Altınkaya ve Rıdvan Büyük'ten oluştu.

Editör: TE Bilisim