İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili adayı Rıdvan Uz, 14 Mayıs'ta yapılacak olan seçimler kapsamında çalışmalarına son hızıyla devam ediyor.  Köylere düzenlediği ziyaretlerle kırsaldaki vatandaşlarla buluşan İYİ Parti Çanakkale Milletvekili adayı Uz, köylerde halk tarafından yoğun ilgiyle karşılanıyor.  İYİ Parti Çanakkale Milletvekili adayı Uz, öncelikle İnönü Caddesi esnafıyla buluştu. Esnafın sorunlarını dinleyen Milletvekili adayı Uz, girdi maliyetlerinden ve fahiş fiyatlardan yakınan üreticiye 14 Mayıs'a kadar sabretmesi gerektiğini söyledi.

İYİ Parti Çanakkale Milletvekili adayı Uz, daha sonra Halileli Köyü, Kumkale Köyü, Tevfikiye Köyü, Kalafat Köyü ve Çıplak Köyü'nde vatandaşlarla buluştu. Köy halkıyla sohbet eden Uz, köylülerin büyük ilgisini gördü. Köy ziyaretlerinde köylülere seslenen İYİ Parti Çanakkale Milletvekili adayı Uz, hükümetin mülteci politikalarını eleştirerek sınıfta kaldığını ifade etti. İYİ Parti Çanakkale Milletvekili adayı Uz; "Almanya başta olmak üzere dünyanın her yerini geziyoruz. Yurtdışı gezilerimiz sırasında, çocuklarımızı oralarda garsonluk, aşçılık ve diğer sektörlerde çalışıyor olarak görüyoruz. Bu çocuklarımız tıp, hukuk eğitimi almış çocuklarımız. Son 3 ayda 11 bin doktorumuz, 40 bin yazılımcı mühendisimiz yurtdışına gitmiş.  Son kuruşumuza kadar harcayıp okuttuğumuz çocuklarımız yurtdışına neden gidiyor?   Çocuklarımız adaletin, liyakatin olmadığı ve ekonominin dibe vurduğu ülkemizi terk ediyor.  Yurtdışında aşçılık, garsonluk, bulaşıkçılık yapan çocuklarımız, orada mutlu olduklarını söylüyorlar.  Çocuklarımız yurtdışında 6 ay çalışarak araba alabiliyor, 2 yıl çalışarak ev alabiliyorlar. Ama Türkiye'de 40 yıl çalışan vatandaşımız 450 bin lira toplu para alabiliyor. Şuan Çanakkale'de alınabilecek bir ev 2 milyon lira. Yani 40 yıl çalışan bir vatandaşımız sonunda sadece bir oda alabilecek kadar paraya sahip olabiliyor. Biz de kendi çocuklarımızın yerine 10,5 milyon Suriyeliyi ülkemize aldık.  Bunların %56’sı hiç ilkokula gitmemiş,  %40'ı ilkokul mezunu. Dolayısıyla, köylümüze mazotu bedava veremiyoruz,  emekliye asgari ücretin altında maaş veriyoruz.  Biz Suriye'ye bakmaya çalışırken kendi insanımıza bakamıyoruz" ifadelerini kullandı.

"LİYAKATSİZLİK ÜLKEMİZİ SARDI"

İYİ Parti Çanakkale Milletvekili adayı Rıdvan Uz, köy halkına seslenerek; "21 yıllık iktidarın 21 saatte nasıl enkaz altında kaldığını da gördük.  6 Şubat gecesi Genel Başkanımız Meral Akşener, bizi deprem bölgesine gitmek için görevlendirdi. Biz orada ilk 4 gün boyunca devletin bir tane aracını bile göremedik. İnsanlarımız orada yalvara yalvara hayatlarını kaybettiler.  Arkadaşlar liyakatsizlikten,  insan kayırmacadan dolayı depreme olması gerektiği gibi müdahale edilemedi.  Biz eskiden Kızılay'a bağış yaptığımızda sevinçten havalara sıçrıyorduk. Neden? Çünkü Kızılay'ın alet edevat, malzeme,  çadır alacağını düşünüyorduk. Kızılay'ın insanımızın zor zamanında yanında olduğunu düşünüyorduk. Deprem bölgesinde Kızılay'ın ne battaniyesi vardı ne de çadırı. Burada nasıl Kızılay'ın çadırı olmaz dedik ama bir baktık ki Kızılay çadır satmış.  Liyakatsizlik ülkemizin her yerini sarmış, ülke olarak çok geriye gitmişiz. Bunun da en önemli sebebi ‘tek adam sistemi’ dediğimi sistemdir.  Bu sistem, bir güç zehirlenmesidir.  Bugün rüyanda gördüğünü yarın uyguluyorsun.  Atatürk bu ülkeyi kurarken yasama ve yürütmeyi meclise bırakmış ve demiş ki birimiz hata yaparsa diğeri tedavi etsin. O yüzden arkadaşlar bu seçim çok önemli. Tek adam sisteminin yerine, özümüze dönmeli, kuvvetler ayrılığının hakim olduğu, adaletin, huzurun sağlandığı Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi tesis etmeliyiz" dedi.

“Tarıma Desteklerimiz Artarak Devam Edecek” “Tarıma Desteklerimiz Artarak Devam Edecek”

İYİ Parti Çanakkale Milletvekili adayı Rıdvan Uz, Demokrat Parti Genel Başkanı Güntekin Uysal'ı karşıladı. Demokrat Parti Çanakkale İl Binasında gerçekleşen toplantıya katılan İYİ Parti Çanakkale Milletvekili adayı Uz, Demokrat Parti Genel Başkanı Güntekin Uysal ile sohbet ederek seçim çalışmaları ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. İYİ Parti Çanakkale Milletvekili adayı Rıdvan Uz, daha sonra 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü yürüyüşüne katıldı. Demokrat Parti Genel Başkanı Güntekin Uysal'ın da katıldığı yürüyüşte ittifak parti temsilcileri de hazır bulundu.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç