Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan Ulusal Eğitime Katkı Protokolü sayesinde, 154 ilçeye 154 yeni okul kazandırılacak

 TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “81 İl’de 81 okul projemizin sonuna geliyoruz. Ama burada durmuyoruz, yeni ve daha büyük bir işe şimdi girişiyoruz. 154 ilçede 154 yeni okul için harekete geçiyoruz” dedi.​

Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın üst kuruluşu olan TOBB, eğitimde yeni bir projeye imza attı. TOBB’un eğitim hamlesi, TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonu’nda 3 Şubat 2022 tarihinde düzenlenen protokol ile kamuoyuna duyuruldu.

Törene; Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile oda ve borsa başkanları katılım sağladı.

Protokol kapsamında; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Biga TSO Başkanı Şadan Doğan'ın da talebi üzerine Biga da okul yaptırılacak ilçeler arasında yerini aldı.

Çocukların Bayrak Sevgisi Yaşlılarla Buluştu Çocukların Bayrak Sevgisi Yaşlılarla Buluştu

Biga TSO'dan yapılan açıklamada; “Biga’ya yeni bir okul kazandırılmasında büyük pay sahibi olan TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" denildi.

Konu ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan; “Oda olarak her platformda dile getirdiğimiz ve çözüm istediğimiz taleplerimizden bir tanesi de mesleki eğitimde yaşadığımız sıkıntılardı. TOBB ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol Bigamız için de önemli bir eğitim yatırıma vesile olacaktır. Bigamıza bizlerin taleplerini destekleyerek yeni bir okul kazandıran başta TOBB Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere emeği geçenlere sonsuz teşekkür ediyorum. Eğitime yatırımı geleceğe yapılan en büyük yatırım olarak gören TOBB ve Oda-Borsalar olarak ülkemizin geleceği ve çocuklarımızın eğitimi için elimizi taşın altına koymaya devam ediyoruz. Bölgemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Editör: Ahmet Tunç