Türk iş dünyasının çatı kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 70. kuruluş yıl dönümü nedeniyle 81 ilden gelen iş dünyası temsilcileri Ankara’da buluştu.

TOBB’un 70. yılı kutlama etkinlikleri kapsamında 24 Haziran 2022 Cuma günü Ankara’daki TOBB İkiz Kuleleri’nde düzenlenen Hizmet Şeref Belgesi ve Plaket Takdim Töreni’ne, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Melih Akyıl, Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Kurul Delegesi Hüseyin Erdoğan ile Genel Sekreter Mustafa Mutlu katıldı.

Düzenlenen etkinlikte konuşan Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş, TOBB’un 70’inci kuruluş yıldönümünü tebrik ederken, “Ülkemizin en güçlü ve en etkin kuruluşlarından biri olmayı başaran TOBB’un ülkemizin ekonomik kalkınmasında çok önemli bir rol oynadığının her zaman bilincinde olduk. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği kuruluşundan bu yana sürekli kendini geliştirmiş, 70 yıllık yolculuğu neticesinde yerel bir kuruluştan, dünya çapında iş birlikleri gerçekleştiren ve üstlendiği görevlerle özel sektörümüzü yurt dışına da taşıyan önemli küresel bir aktör haline gelmiştir” dedi.

Doğanlar Mobilya Grubu Fortune 500’de 112 Sıra Yükseldi! Doğanlar Mobilya Grubu Fortune 500’de 112 Sıra Yükseldi!

Hükümet olarak firmaların ihtiyaç duyduğu mevzuat alt yapısını hazırladıklarını dile getiren Bakan Mehmet Muş, ekonomide başarılı sonuçlar almanın kamu ve özel sektör işbirliğinden geçtiğini kaydetti. Küresel gelişmelere rağmen Türkiye ekonomisinin gösterdiği büyümenin önemli olduğunu vurgulayan Bakan Muş, “Türkiye 2022 yılının ilk çeyreğinde yüzde 7,3 büyüyerek, yüksek oranlı büyüme performansını sürdürdü” diye konuştu.

288926612_3328356047382938_1958669948883204654_n

70’NCİ YIL ANISINA 70 BİN FİDAN

10-20-30 yıl görev yapmış delege ve genel sekreterlere plaket takdim edilen törende konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise, camia olarak 70 yılda büyük bir yol kat ettiklerini anlattı. Yönetim Kurulu olarak 70’nci kuruluş yıldönümünü taçlandırmak adına 70’nci Yıl Hatıra Ormanı oluşturma kararı aldıklarını açıklayan Hisarcıklıoğlu, "Tam 70 bin fidan dikeceğiz. Camiamıza yakışan bu ormanı, ülkemize kazandıracağız. Böylece hem çevreye ve doğaya katkı verecek, hem de gelecek nesillere kalıcı bir miras bırakmış olacağız” dedi.

Hisarcıklıoğlu, “Türkiye’nin otomobil üretme hayalini gerçekleştirmek üzere öncülük yapıp, TOGG’u hayata geçiren, tarımda 50 yıllık hayalimiz olan lisanslı depoları başlatan, Türkiye Ürün İhtisas Borsası’nı kuran, yurt dışında Ticaret Merkezi açan ve çok geniş bir yelpazede, özel sektöre hizmetler sunan, işlerini kolaylaştıran, Oda-Borsa sisteminin dünyada örnek gösterildiği bir seviyeye ulaştık. Değişim ve dönüşümün öncüleri haline geldik. Elbette daha yapacak, çok işimiz var. Ülkemizi hak ettiği yere çıkarmak için, iş dünyası daha hızlı koşmak zorunda. Proje fabrikası haline gelen, yerel kalkınmanın itici gücü olan 365 Oda/Borsa yönetimlerini, meclislerini ve tüm çalışanlarını kutluyorum.” diye konuştu. " dedi.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç