“Tarıma Desteklerimiz Artarak Devam Edecek” “Tarıma Desteklerimiz Artarak Devam Edecek”

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 'Üç dönem kuralı'nı ısrarla uygulayacağını açıklamasına rağmen kendisine yakın isimlere yine görev vermesi beklentileri boşa çıkmaya devam ediyor. 17 bakanını milletvekili listelerine koyan Erdoğan; Binali Yıldırım gibi AK Parti’nin ağır toplarından bir ismi bile 3 dönem kuralı nedeniyle milletvekili adayı yapmadığı biliniyordu.

Çanakkale’de ise AK Parti içerisinde halen bir grup Bülent Turan’ın aday yapılacağını bekliyordu. Bu beklentileri boşa çıkartan isim ise yine Bülent Turan oldu. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bülent Turan; “Allah aldığımız görevlerin hakkını vermeyi nasip etsin Makamlar gelir ve geçer Partimizde 12,5 yıl milletvekilliği, 7,5 yıl aralıksız en uzun Grup Başkanvekilliği yapmak nasip oldu. Bu büyük bir onur. Şimdi 3 dönem kuralı ile başka arkadaşlarımız görevi devralacak..” ifadeleriyle aday gösterilmeyeceğini açıkladı.

Turan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

12 buçuk senedir milletvekilliği yaptım, 7 buçuk sene AK Parti’nin en uzun süreli grup başkanvekilliğini yaptım. Bu büyük bir onur, büyük bir emanet. Şimdi 3 dönem kuralıyla beraber görevimize son veriyoruz. Yeni dönemde yeni arkadaşlarımız gelecek. İsteriz ki bu dönemi değerlendirerek, bu dönemdeki eksiklerimizi görerek daha iyi bir dönem olsun, daha tecrübeli bir dönem olsun. İktidarın yaptığı her şeye yanlış demek bir muhalefet görevi, bir vekillik tarzı olmaması lazım. Hepimizin ortak değerleri var, hepimizin ortak uzlaşacak konuları var. Kürsüye çıkıp içeride 3 tane vekil olmasına rağmen, Sultanahmet Meydanı'nda miting yaparcasına bağırmanın, iktidarın yaptığı her şeyin yanlış olduğunu söylemenin hiç kimseye, hiçbir partiye ve vekile de faydasının olmadığı kanaatindeyim. Önemli bir seçimin arifesindeyiz, bu seçimler küresel operasyona açık olan insanlarla, milli duruşu çok net olan insanların seçimi olacak. Bu seçimler Erdoğan gitsin de ne olursa olsun diyenlerle, tecrübeyle, liderlikle Türkiye ayağa kalksın diyenlerin seçimi olacak. Bu seçimlerle kazanımlarımız artarak devam etsin diyenlerle, her türlü maceraya açık olanların seçimi olacak.”

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç