Karabiga Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen 38.Karabiga Priapos Deniz Festivali Karabiga beldesinde gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan 38.Karabiga Priapos Deniz Festivalinde Dünya ve Türkiye şampiyonalarında dereceye giren Kick Boks sporcularının gösterileri izlendi.

Kick Boks gösterisinin ardından Yüzme yarışı,  İÇDAŞ Spor Kulübü yelken takımı gösterisi ve yağlı direk yarışmaları izlendi. Yüzme yarışında dereceye girenlerin ödülleri Vali İlhami Aktaş, AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi ve protokol üyeleri tarafından verildi.

TARİH VE TURİZMİN YANISIRA BALIKÇILIK ŞEHRİ ÇANAKKALE

Çanakkale’nin bir tarih, turizm ve tarım şehri olmasının yanında 671 km’lik kıyı şeridiyle önemli bir balıkçılık şehri olduğunu ifade eden Turan, “Çanakkale’nin her bir ilçesine ve beldesine hizmet etmek bizler için büyük bir onur. Antik bir liman kenti, tarih, deniz ve doğanın buluştuğu önemli bir merkez olan Karabiga’mız, Eylül ayında doğal gaza kavuşmasıyla artık yazlık değil, kışlık bir kent de olacak. Türkiye’de tüm dünyada olduğu gibi sorunlar yaşanıyor; ancak buna rağmen çarkların durmaması, ihracatın artarak devam etmesi son derece kıymetli.” dedi.

KILIÇDAROĞLU “HANIM KIZIMIZ” DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden görüşmesinde çevirmen olarak yer alan Fatma Abushanab için "hanım kızımız" ifadesini kullanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir anda AK Partili yöneticilerin hedefi oldu. Kılıçdaroğlu’na tepki gösterenler arasında AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’da katıldı.

Belediyenin borcu 410 milyon lira açıklandı Belediyenin borcu 410 milyon lira açıklandı

“TERÖR ÖRGÜTLERİNİ SEVİNDİRECEK ADIMLAR ATMAYIN”

Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tercümanı hakkındaki sözlerine tepki gösteren Turan, “Devlet millet omuz omuza her zorluğu aşarız. 15 Temmuz’u daha geçtiğimiz gün hatırladık, şehitlerimizi yad ettik. Devlet ve millet hep beraber ne çok oyun bozacağımızı gördük. Bakmayın birileri, iftira atacak, birileri FETÖ’nün ekmeğine yağ sürecek ‘tiyatro’ diyecek, ‘kontrollü darbe’ diyecek; kim ne derse desin. Ama bu meydandan haykırıyorum ki; tüm dünyaya demokrasi nasıl korunur, kollanır, lideriyle, milletiyle nasıl dik durulur, nasıl yol yürünür göstermiş olduk. Yanlış yapanlara izin vermeden, fırsat vermeden asla bir daha bu ülkede demokrasinin inkıtaya uğramayacağı bir dönemi başlatmış olduk. 15 Temmuz şehitlerimizi anarken, darbe girişimini, terör örgütlerini lanetlerken, törenlerimiz varken, maalesef birileri Cumhurbaşkanımızın yanındaki tercümanlara, çalışanlara laf atacak kadar devlet adabından ne kadar uzak olduklarını göstermiş oldular. Bizimle kavga edin, bizimle siyasi savaş yapın; fakat çalışanları tehdit etmek büyük bir acizliktir. Bunu yapmayın. Bu meydandan söylüyorum, gelin bizimle savaşın, siyasi polemik yapın, kavga yapın; ama bu memleketin birliğine, beraberliğine, dirliğine zarar verecek, terör örgütlerini sevindirecek adımlar atmayın.” şeklinde konuştu.

294191640_450214996963007_3151141649702172846_n

294311631_450214463629727_8818289306477125971_n

Editör: Ahmet Tunç