Zafer Partisi Çanakkale Kurucu İl Başkanı Hasan Demir düzenlediği basın toplantısında, Türk Milliyetçilerinin, oluşan koşullardan dolayı seçimlerin ilk turunda Erdoğan’a oy verdiğini belirterek, “Türk Milliyetçileri ilk turda mecburen Erdoğan’ı tercih etti ama 28 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerde net olarak desteklediği Kemal Kılıçdaroğlu olacaktır” dedi.

Zafer Partisi Çanakkale Kurucu İl Başkanı Hasan Demir parti il binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıya, İl Başkanı Gürkan Yılmaz, Merkez İlçe Başkanı Yılmaz Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Zafer Partisi Çanakkale Kurucu İl Başkanı Hasan Demir düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, Türk Milliyetçilerinin, oluşan koşullardan dolayı seçimlerin ilk turunda Erdoğan’a oy verdiğini, ikinci turda Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini belirterek; “14 Mayıs seçimlerine giderken birilerinin terörle bağlantılı olduğu söz konusuydu. Bunun gardını 19 Ocakta almaya çalıştık. Bu gard gerekli parti ve kurumlar tarafından alınmadığı için toplumda terörle birlikte olan bir yapı algısı oluştu. Eğer biz ilk turda aday çıkarmasaydık bütün Türkiye balkon konuşmasını izleyecekti. Süreç şöyle devam edecek, gerçekten milli hassasiyete sahip olup şu an bizim desteklediğimi Kılıçdaroğlu’nu destekleyecek çok önemli bir kitle vardı. Bu kitle terör konusuna dayalı olarak mevcut yapıya destek vermek zorunda kaldı. Bugün biz ilkelerimiz sahaya sunduk ilkeler konusunda anlaştık. Hangi siyasi parti Anayasa’nın ilk 4 maddesi ve 66’ncı maddesinden rahatsız oluyorsa istedikleri yere gidebilirler. Bizim için sorun teşkil etmiyor. Ama şuna inanıyoruz Erdoğan’a yüzde 49,5 içerisinde minimum yüzde 20 Atatürkçü Türk Milliyetçisi seçmen mecburen oy verdi. Bunu da sistemli olarak piyasaya terörle ilişkili partiler sağladı. Artık terörle ilgili bir düzen yok, biz terörün de teröristin de net olarak karşısındayız. Türk Milliyetçileri hiçbir zaman terörle ve terörist ile birlikte olmadı ve seçim boyunca “Ne Kandil Dağı, ne domuz bağı” diyerek sokaklarda gezdik. İnşallah ilk turda 14 Mayıs’ta mecburen tercih ettiği Erdoğan, bu turda tercih edilmeyecek Türk Milliyetçilerinin net olarak desteklediği Kemal Kılıçdaroğlu bu turun sonunda galip gelecektir” ifadelerini kullandı.

Demir açıklamalarının devamında, siyasete bakışlarının dün de bugün de yarın da makam odaklı değil vatan odaklı olduğunu belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“AK kadınlara güveniyorum; elbirliğiyle kazanacağız” “AK kadınlara güveniyorum; elbirliğiyle kazanacağız”

“Zafer Partisi olarak, her türlü engellemelere, görmezden gelmelere rağmen, Türk siyasetinin doğru alana sevk edilmesi için verdiğimiz mücadelede, Türk Milletinin arzularının siyasi arenaya taşınmasını sağlamanın gururunu yaşıyoruz. Siyasete bakışımız dün de bugün de yarın da makam odaklı değil vatan odaklıdır. Ülkenin yangın yerine döndüğünü, bu yangının doğru politika ve politikacılarla söndürülmesi gerektiğini, ülkenin birliğinin her şeyden önemli olduğunu her alanda haykırdık ve haykırmaya devam edeceğiz. İlkeli duruşun ne demek olduğunu, Türk milletinin gerçek gündemlerinin neler olduğunu sahaya yansıttık. Gelinen noktada Türk milliyetçileri olarak, Türk devletinin Türk milletine iadesi noktasında tavrımızı tekrarlıyor, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için, hassasiyetlerimizin net olarak karşılık bulduğu, Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun desteklenmesini elzem görüyoruz. Kalan günlerde de gerekli çalışmalarımızı yapacak, seçilmesini sağlayacak, görev süresinde de ilkelerimizin hayata geçirilmesi konusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Hiçbir Türk Milliyetçisi tereddüt etmesin; bizler ilk gün ne söylediysek ayni minvalde çalışmaya devam edecek, Türk devletinin Türk Milletine iadesini gerçekleştireceğiz. Zafer Türk Milletinin olacak.”

(Kaynak: Kalem Gazetesi)

Editör: Ahmet Tunç