AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Biga AK Parti İlçe Başkanlığı’nda basın toplantısı gerçekleştirdi.

Biga’daki programından özetler sunan Ayhan Gider Karabiga'ya toplu konutlara ek olarak yapılacak olan ve sadece Karabiga sakinlerine özel olan konutlardan, Gümüşçay Belediyesi Meclis Toplantısı katılımı ve yine Gümüşçay Belediyesi Toplu Konut müjdelerinden bahsederken, "Biga’nın ana gündem maddeleri tarım, tarıma dayalı sanayi, eğitim bu konularda neler yaptık, neler yapacağız bunları değerlendirdik" diyerek açıklamalarda bulundu.

Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider'e basın toplantısında Ak Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Ak Parti Biga İlçe Kadın Kolları Başkanı Nesrin Sirkeci, Ak Parti Biga İlçe Gençlik Kolları Başkanı Furkan İbiş, Ak Parti Çanakkale İl Genel Meclis Üyesi Bülent Korkmaz ve parti yönetimi eşlik etti.

"HEYECAN DUYDUĞUMUZ BAZI PROJELERİ..."

Yaptıkları işleri anlatmak için değil, heyecan duydukları bazı projeleri konuşmak için basının karşısına geçtiklerini dile getiren Ayhan Gider; "Yaptığımız işleri önceleri davul zurnalarla açıyorduk ama şuanda gerek Karabiga, gerek Gümüşçay gerek Biga Belediyemiz, gerekse il özel idaremizin yaptığı projeleri ve işleri tek tek anlatmak toplantının hem süresini hem de verimini azaltıyor. Biz sadece heyecan duyduğumuz başlıkları sizlerle paylaşarak toplantılarımızı daha verimli şekilde  devam etmesini istiyoruz. Seçime gidiyoruz ve herkes merakla soruyor oranın adayı kim olacak diye. AK Parti'nin bir tarzı, bir standardı vardır. Biz isimlerle değil projelerle, ilkelerle konuşuruz. Bugüne kadar tüm adaylarımızı ilkeler bazında belirledik. Bundan sonra da ilkeler bazında belirleyeceğiz. Aday belirleme sürecimiz de bellidir. Kamuoyu anketleri, teşkilat yoklamaları, hepsi toplanıp hepsi konunun bir parçasıdır. Genel merkezimiz oturur, karar verir. Bizim gerek seçim işlerimiz, gerekse teşkilat başkanlarımız, gerek yerel yönetimler başkanlarımız çok profesyonel ekiplerle çalışan birimlerimizdir. Sayın genel Başkanımız da bütün bu yoğunluğuna rağmen her ilin listelerini tek tek kontrol edecek kadar partisine hakimdir. Dolayısıyla bizim isimle ilgili ne bir tartışmamız ne kendi içimizde bir gündemimiz var" dedi.

"ÇOK FAZLA SORULUYOR"

Biga Belediye Başkan Adayı'nın kim olacağı konusunda net konuşmayan Ayhan Gider; "Kazanacak aday olacak" dedi. Gider konuşmasında; "Çok fazla Bülent başkan aday mı diye soruluyor. Bülent başkan zaten belediye başkanımızdır. Her gün 'Belediye başkanı adayıyım' diye açıklama yapacak hali yok. Sadece Biga Belediyesi'nin yaptığı işlerin konu başlıklarını çıkarsa bile üç dört sayfalık konu başlıkları çıkar. Yani Biga Belediyesi bir beş senelik rehavet döneminden sonra geçirdiğimiz beş yılda çok ciddi işlere imza atmıştır. Aynen Gümüşçay ve Karabiga Belediyesi ve elimzdeki diğer belediyeler gibi il genel meclisimizin de çalışmaları ortadadır. Kimin belediye başkanı adayı olacağını söyleyeyim. Seçimi kazanacak olan adaydır" ifadelerini kullandı.

YATIRIMLARI TEK TEK SAYDI

Yatırımlarla ilgili bilgi veren Ayhan Gider; "İlçe Merkezi köyleriyle bir bütündür. Ve ayrı ayrı düşünmek gibi bir şey olamaz. Taşoluk Barajı bizim en büyük projemiz ve 1'inci etabı bitti. İkinci etabının da en geç Şubat - Mart gibi ihalesi gerçekleşmiş olacak. Dolayısıyla proje hiç aksamadan tamamlanacak. Bu Biga'da yaşayan herkesi ilgilendiriyor. Üçüncü Sanayi Sitemiz de yatırım programında teklif edildi. En kısa zamanda onun da yatırım programına alınıp hiç uzatmadan hep birlikte dükkanlarının temelini atarız diye düşünüyorum. Bakacak Barajımızın yenileme ihalesi hazırlandı. Asmalı Deresi öyle. Balıklıçeşme deresi de öyle. Tekrar etmek isterim. İcraatlarımızı saymak için değil sadece heyecan duyduğumuz ve devam eden işleri sizlerle paylaşmak için bugün buradayız" dedi.

"İL GENEL MECLİSİNDE SAYIMIZ DÜŞÜK"

Gider konuşmasının devamında; “Ben önümüzdeki seçimlerde belediyelerle ilgili alınabilecek yeni bir belediye yok Biga'da. Üç belediye devam edeceğiz. Dördüncü belediye yok. Yine devam edeceğiz. Ancak il genel meclisinde sayımız düşük, onu artıracağımızı biliyorum. Çünkü daha önce burada biz 4 il genel meclis üyesi çalıştırdık. Bu dönemde de sahadan aldığımız izlenim ile tekrar 4 alacağız. 6-0 alamayız ama 4 alacağız” ifadelerini kullandı.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

“750 milyon lira bağış nereye yapıldı?” “750 milyon lira bağış nereye yapıldı?”

ayhangideraçıklama2

Editör: Ahmet Tunç