Atık Plastiklerden Değer Katan Dev İş Birliği Atık Plastiklerden Değer Katan Dev İş Birliği

Biga Ticaret ve Sanayi Toplantı Salonu'nda gerçekleşen S.S. Biga Savaştepe Karma Sanayi Sitesi yapı kooperatifinin 2024 yılı olağan genel kuruluna Biga Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Şadan Doğan, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur, AK Parti İlçe Başkanı Nihat Borazan ve sanayi esnafı katıldı.

Divan Başkanlığını Mehmet Kiraz'ın üstlendiği toplantıda, faaliyet raporu, gelir-gider tablosu ve denetleme raporu okunarak oy birliği ile kabul edildi.

Kooperatif Başkanı Bülent Dülger yaptığı açıklamada, "26 Aralık 2021 tarihinden önce bakanlığımızın istediği intibak yasası genel kurul kararı vardı. Sizlerin onayı ile geçirmiş olduk. Yaklaşık 6. yılımızdayız. Bunun iki yılı pandemi ile geçti. 4 yılda bütçede müracaatımızı yaparak yer aldık. Nasipse yıl içerisinde küçük sanayi sitesi gerçekleşmesinin önünde bir engel kalmamıştır, kooperatifimizin temelimizi atmak istiyoruz. Teşekkür ediyoruz. Bir teşekkür de beni evimden alıp Ankara'ya götüren Gümüşçay Belediye Başkanımız Adnan Pastırmacı'ya, bu yolda bize yol gösteren Çanakkale AK Parti Milletvekili Ayhan Gider'e, İç İşleri Bakan Yardımcımız Bülent Turan'a teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Genel kurulda, 237 üyesi bulunan kooperatifin aylık aidat bedeli 500 lira olarak belirlendi.

(Haber Merkezi)

Img 269488 1632024162418

Editör: Ahmet Tunç