“Tarıma Desteklerimiz Artarak Devam Edecek” “Tarıma Desteklerimiz Artarak Devam Edecek”

Vatan Partisi Biga İlçe Başkanı Hüseyin Çimen yaptığı yazılı açıklama ile ucuz elektrik ve güvenlik için kamulaştırmanın gerekli olduğunu açıkladı.

Elektrik fiyatlarına gelen yüksek zamların nedeninin özelleştirmeler olduğunu söyleyen Vatan Partisi Biga İlçe Başkanı Hüseyin Çimen; "Elektrik başka olmak üzere enerji fiyatlarına gelen yüksek zamlar, halkımızın, esnafımızın, çiftçimizin, sanayicimizin, bütün üreticilerimizin belini bükmüş, üretim şevkini kırmıştır. Ağırlaşan enerji krizinin faturası halkın omuzlarına yüklenemez! Elektrik üretim ve dağıtımında özel çıkara son. Devlete ait elektrik dağıtım şirketleri özelleştirildi. Sonuçlarını yaşıyoruz. Özel çıkar halkın çıkarının tepesine bindi. Özel şirketler, devletten aldığı elektriği aşırı kâr ile satıyor. Hükümet, halkı değil, özel şirketlerin çıkarını destekliyor. Tek çözüm kamulaştırma" ifadelerini kullandı.

"KAMULAŞTIRMAYA GİDELİM"

Enerji dağıtımının bir kamu hizmeti olduğunu ve ülke güvenliği için de halkçı çözümler üretilmesini gerektiğini ifade eden Çimen; "Enerji dağıtımı kamu hizmetidir! Dahası, enerjide halkçı çözüm ülke güvenliği için şarttır.  Enerji, kâr amacıyla değil, toprağın ekilmesi, sanayi çarkının çevrilmesi, çarşılarımızın şenlenmesi, halkımızın ihtiyaçlarının karşılanması ve toplumda huzurun sağlanması için ucuza verilmelidir. Kamu eliyle yenilenebilir ve ucuz enerji üreten modellere geçilmelidir. Nükleer enerji üretiminin geliştirmesi Türkiye'nin geleceği açısından şarttır. Vatan Partisi'nin merkezinde olacağı Üreticilerin Milli Hükümeti, özel elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketlerini kamulaştıracaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan yönetimindeki hükümetimize öneriyoruz: Üretim ve güvenlik için kamulaştırmaya bir an önce gidelim ve halka ucuz elektrik verelim" dedi.

"UCUZ ELEKTRİK İÇİN KOMŞULARLA İŞBİRLİĞİ"

Ucuz elektrik için komşu ülkelerle de işbirliği öneren Vatan Partisi Biga İlçe Başkanı Çimen; "Rusya, Azerbaycan, İran, Irak, Cezayir ve Katar gibi enerji güvenliğimizi sağladığımız ülkelerle işbirliği yaparak ucuz doğalgaz, ucuz mazot, ucuz elektrik sağlayabiliriz. Vatan Partisi bu amaçla ilgili devletlerle görüşmektedir. Olumlu sonuçlar almak için şartlar uygundur. Yeter ki Hükümetimiz ABD'nin ülkemize ve bölgemize yönelttiği tehditlere karşı dostlarımıza güven versin" ifadelerini kullandı.

"UCUZ ELEKTRİK İÇİN KİTLESEL EYLEMLER HAKLIDIR"

Ucuz elektrik talebiyle yapılan kitlesel eylemlerin haklı olduğunu iddia eden Başkan Çimen; "Haklı eylemlerinin başarısı için sorumluluk üstleniyoruz  Üreticilerin ucuz elektrik talebiyle yaptığı kitlesel eylemler haklıdır. Bu eylemleri bölücü amaçlarla ve ABD'nin kaos planlarına hizmet için saptırma girişimlerine halkımız fırsat vermeyecektir. Vatan Partisi olarak bu eylemlerin başarısı için, üstümüze düşen görevlerin bilincindeyiz. Elektrik sorununun çözümünü biliyoruz. Bu nedenle elektrik mücadelesini haklı zeminde tutmak ve başarıya ulaştırmak için 'Ucuz Elektrik Platformu' kuruyoruz. Başta siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları olmak üzere Biga'mızın önemli şahsiyetlerini, sanayicimizi, çiftçimizi, esnafımızı  Ucuz Elektrik Platformu'na davet ediyoruz. Elektrik dağıtımı kamulaştırılsın! Ucuz elektrik verilsin! Zamlar geri çekilsin!" ifadeleriyle açıklamasını tamamladı.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç