Biga'da merkez ve köyler için Biga Kahveciler Odası yeni tarifeyi açıkladı. Zamlı tarifenin duyurulmasının ardından bir açıklama yapan Biga Kahveciler Odası Başkanı İlhan Yavuz; "Zorunda kaldık" ifadesini kullandı.

Yeni tarifeyle birlikte Biga merkezde çay 7,5 liradan satılacak. Biga merkezde neskafe 7,5 lira, Türk kahvesi 20 lira, limonata ve ayran ise 15 liradan satılacak. Köylerde ise çay 6 liradan satışa sunulacak. Köylerde ayrıca neskafe 6 lira, Türk kahvesi 15 lira, limonata ve ayran ise 10 liradan satışa sunulacak.

"Bu projeler, Biga'yı bambaşka bir noktaya taşıyacak" "Bu projeler, Biga'yı bambaşka bir noktaya taşıyacak"

Giderlerin ve zorunlu prim ödemeleri ile yevmiyelerin çok arttığını dile getiren Biga Kahveciler Odası Başkanı İlhan Yavuz; "Bugünden itibaren tarifelerimiz değişmiştir. Bunun nedeni enflasyonun çok artması, kiraların çok yükselmesi, asgari ücretin çok yükselmesi, sigorta, bağkur primlerinin çok artması, doğalgaz ve elektrik, su ödemelerinin çok artması, çalışanlarımızın yevmiyelerinin çok yükselmesi. Bu gibi nedenlerle zam yapmak zorunda kaldık. Köy ve merkez tarifelerimiz aşağıda belirtilmiştir. Üyelerimizi odamıza yeni tarifelerini almak üzere bekleriz. Cumartesi günü de açığız. Tarifelerinizi temin edebilirsiniz. Gelemeyen arkadaşlara kendimiz getiririz. Bir telefonunuz yeterli, her konuda arayabilirsiniz" ifadelerini kullandı.

Editör: Ahmet Tunç