Biga'da oynadığı 10 liralık kazı kazandan bir vatandaşa 500 bin lira büyük ikramiye çıktı.

Zirvedeki il herkesi hayrete düşürdü Zirvedeki il herkesi hayrete düşürdü

Talihlinin kim olduğu henüz öğrenilemezken; Biga'daki AVM'de bulunan Milli Piyango bayii işletmecisi Erdi Kıran; "Bir talihlimize 500 bin lira çıktı. Bir talihlimizin yüzünü güldürmek bizi çok mutlu etti" dedi.

İhtiyaç sahibi bir vatandaşa çıkmasına sevindiğini söyleyen işletmeci Erdi Kıran; "Talihlimiz kuponu burada kazıdı. Başta inanamadı. Sonra çok sevindi. İkramiyeyi nasıl alabileceğini sordu. İsminin açıklanmasını istemediği için bu konuda bir şey söyleyemeyeceğim" ifadelerini kullandı.

Okuma yazma bilmeyen bir kadına çıktığını söyleyen büfe işletmecisi Kıran; "Tam okuma yazmayı bilmeyen bir kadındı. 40 yaşlarında. Bugün saat 1 sularında geldi vatandaş. Kuponu kazıdı. Sonra bize gösterdi. 500 bin lira kazandığını söyleyince şaşırdı. Başta sesi çıkmadı. Sonra çok sevindi. Biz de çok sevindik. Bu bayii 3 ay önce devraldık. İlk defa böyle bir rakam çıkıyor. Yeni bayii olarak talihlimiz bizim de talihimiz oldu diyebilirim" dedi.

500 bin liranın nasıl ödeneceği ile ilgili de konuşan Kıran; "Ödeme için biz kuponu makineye işletiyoruz. Bir belge geçiriyoruz. Talihlimiz Çanakkale Halk Bankası'ndan parasını alabiliyor

Daha önce Bayramiç ilçesindeki sanayi sitesinde bulunan Ceyhan Güneri'ye ait bayiden 10 TL’lik Kazı Kazan kuponu alan kafe sahibi Gürkan Düz de 500 bin TL ikramiye kazanmıştı. Çanakkale'nin Kazı Kazan oyunundan yana şansı gülüyor.

a1-9

Editör: Ahmet Tunç