Kayıp Genç, Dere Yatağında Ölü Bulundu Kayıp Genç, Dere Yatağında Ölü Bulundu

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığınca düzenlenen “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi” kapsamında yapılan tören ve kutlamaları tüm ülkede ortak bir çizgide buluşturmak ve coşku ile kutlamak adına 2018 yılından itibaren yapılan her tören bir tema kapsamında gerçekleştiriliyor.

2018 yılında “Birileri Var” , 2019 yılında “Dirilişten Kurtuluşa Bir Duruştur Çanakkale” , 2020 yılında “Hilal’in Gölgesinde Saklı Abideler” , 2021 yılı için “İstiklalden İstikbale Çanakkale” , 2022 yılında “Bir Yanımız Hep Çanakkale“olarak belirlen tema 2023 yılında ise “Ruhumuzda Var” kullanılmıştı. 2024 yılının mottosu ise “Şan, Şeref, Tarih Bizim, Bizim Çanakkale” olarak belirlendi.

“ŞAN, ŞEREF, TARİH BİZİM, BİZİM ÇANAKKALE”

18 Mart günü Şehitler Abidesi’nde düzenlenecek olan törenin 109’ncu yılında “Şan, Şeref, Tarih Bizim, Bizim Çanakkale” temasının belirlenmesinde ise 2023 – 2024 yıllarında gerçekleştirilen savunma sanayindeki gurur veren atılımlar etkili olduğu belirtildi.

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığınca yapılan açıklamada; “Çanakkale’yi bir zafere götüren ve Cumhuriyeti ilan eden birliktelik, dayanışma ruhu, mücadele olduğu gibi ülkemizin bağımsız ve güçlü ilerleyişini perçinleyen savunma sanayi gelişmeleri de bu yüce milletin eseridir. Çanakkale zaferini elde ettiğimiz süreçlerdeki milletimizin gösterdiği kahramanlık, cesaret, dayanışma, birlik, fedakarlık ve mücadelenin o gün olduğu gibi bugün de tüm zorlu süreçlerde gün yüzüne çıktığını görmekteyiz. Bu güçlü ilerleyişin sahibi yüce milletimize 2024 yılında Şan, Şeref ve Tarihin bizim olduğunu, Çanakkale’mizin dün ve bugün olduğu gibi gelecekte de bizim olduğunu ifade etmek istiyoruz” denildi.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç