Biga'da öğrenci ve işçi servisi kooperatifinde son zamanlarda eşine az rastlanılan bir başkanlık seçimi gerçekleşti. Mevcut başkan İsmail Gül; "Ben aday değilim. Aday olmak isteyen varsa, buyursun çıksın' dedi. Başkan Gül, genel kurulda üyelerin isteğiyle ve alkışlarla yeniden seçildi. Yönetim kurulu ise genel kurulda isteklilerin katılımıyla oluşturuldu.

TOKİ Sosyal Tesisleri'nde gerçekleşen genel kurula yeni yönetimin seçimi ve üyelerin pandemi ve akaryakıt zamlarıyla ilgili şikayetleri damga vurdu.

Genel Kurulda Karabiga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Atilla Özbahadır, Biga Şoförler Odası Denetim Kurulu Başkanı Necmi Öz ve denetim kurulu üyesi Serhat Asker de hazır bulundular.

Genel Kurul'da bir konuşma yapan Yeni Marmara İşçi Öğrenci Personel Turizm Karayolu Taşıma Kooperatifi Başkanı İsmail Gül, koltuktan kalktı ve; "Kooperatifimizi çok zor koşullardan bugünkü duruma getirdik. Önemli bir mesafe katettik. Bu yıl 2 ihale aldık. Akaryakıt zamları, pandemi derken çok büyük şanssızlıklar yaşadık. Ben elimden geleni yaptım. Çınaraltı dedikodular, ekonomik koşullar beni de çok yordu. Konuşacaksak burada konuşalım. Kooperatifimizi buraya kadar getirdik. Ben aday değilim. Kim aday olacaksa desteklerim. Seçilen yönetime de her türlü desteği normal bir üye olarak veririm. Ben buraya kadar getirebildim. Bu mücadelede yalnız kaldım. Yutkundum. Akaryakıt zamları, pandemi derken her biriniz çok zarar ettiniz. Büyük bir azimle bu mücadeleyi sonuna kadar getirdiniz. Bizler de bunun karşılığında aldığımız ihalelerle ilgili teşekkür aldık" ifadelerini kullandı.

Kooperatif ortaklarının ısrarlı bir şekilde yeniden başkan olması gerektiğini söylemesi üzerine bir süre genel kurulda ikna çabası sürdü. Aday çıkmayınca Başkan İsmail Gül ve genel kurulda oluşturulan yönetimi 3 yıllığına yeniden seçildiler.

Faaliyet raporları ve denetim raporları okundu ve onaylandı. Mevcut yönetim üyelerin oybirliğiyle ibra edildi. Genel Kurul'da ayrıca D2 belgelerinin yanısıra TÜRSAB belgelerinin de alınması oybirliğiyle kabul gördü.

Yeniden seçilen Başkan İsmail Gül, mevcut yönetimine teşekkür ederken, yeni yönetimiyle de fotoğraf çektirdi. Seçim sonucunda İsmail Gül başkanlığındaki yönetim şöyle oluştu:

Yönetim Kurulu üyeleri: İsmail Çakmak, Erdoğan İnce.

Denetim Kurulu üyeleri: Rıdvan Demirtaş, Harun Can.

Türk Balıkçı Teknesine Yunan Müdahalesi Türk Balıkçı Teknesine Yunan Müdahalesi

Yönetim Kurulu yedek üyeleri: Hüseyin Koyuncu, Recep Fuçucuoğlu, Nurettin Özdemir.

Denetim Kurulu yedek üyeleri: Atilla Özbahadır, Erol Kaş.

(Haber: Ahmet Tunç)

sfghjk

kjhfa

jhga

ıuytgreh

fgnhm

fdzs

dfgzsfgfh

dfgfhj

Editör: Ahmet Tunç