Seçim kararının alınması ile birlikte siyasi partilerde de adaylık heyecanı yaşanıyor. AK Parti İl Başkanı Naim Makas düzenlediği basın toplantısı ile aday adaylığı sürecinin başladığını şu sözlerle ifade etti; “Başkan Makas toplantıda şu ifadelere yer verdi; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın genel seçimlerin yenilenmesine yönelik aldığı kararla bir genel seçim sürecine girmiş bulunmaktayız. 14 Mayıs'ta aziz milletimiz sandıklara gidecek ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 13'üncü Cumhurbaşkanı'nı seçmek üzere oy kullanacak. Alınan kararın ve gerçekleşecek olan genel seçimlerin, devletimiz ve milletimiz adına hayırlı olmasını temenni ediyoruz.”

“ADAY ADAYLARI AFAD’A YARDIM YAPACAKLAR”

AK Partiden aday adaylığı için başvuru yapacak olanların AFAD’a bağış yapma zorunluluğu olduğunu belirten Makas; “Milletvekilliği aday adaylıkları için partimize yapılacak olan müracaatları bugün itibariyle kabul etmeye başlamış bulunmaktayız. Bu müracaatlar 16 Mart Perşembe günü saat 21.00'e kadar devam edecektir. Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla, başvurular esnasında AK Parti olarak aday adayı başvuruları ücretleri almayacak, bunun yerine afet bölgesindeki yaraların sarılmasına destek olmak amacıyla AFAD'a yapılan bağışlarla beraber aday adaylarımız başvurularını tamamlayacaklardır. Ayrıca; Milletvekilliği aday adaylığı için partimize yapılacak olan başvuruların tamamı elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Bu şekilde 3 tonluk bir kağıt israfının da önüne geçmeyi hedefliyoruz” dedi.

 “YARIŞA AK PARTİ TEŞKİLATLARI OLARAK HAZIRIZ”

Seçim çalışmalarını da değerlendiren İl Başkanı Makas; “Milletvekilliği aday adaylığı için; kamu, sivil toplum kuruluşları ve parti teşkilatımız görevlerinden istifa etmesi gereken vatandaşlarımız 16 Mart Perşembe günü saat 17.00'ye kadar istifalarını vermiş olmaları gerektiğini de hatırlatmak isterim. AK Parti teşkilatları olarak seçim koordinasyon merkezimizi oluşturduk, seçime yönelik çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın sarsılmaz iradesiyle can bulan demokrasimiz adına girdiğimiz bu kıymetli yarışa AK Parti teşkilatları olarak hazır ve nazırız” dedi.

“DEPREMZEDE VATANDAŞLAR E-DEVLETTEN İKAMET DEĞİŞTİREBİLİRLER”

Depremden etkilenen ve Çanakkale’ye gelen depremzedeler için birincil ikamet işlemlerin e-devlet üzerinden yapılabileceğini hatırlatan Makas; “Ayrıca, devletimiz çok kıymetli bir çalışma başlattı. Bu çalışma kapsamında afet bölgesinden diğer şehirlere giden depremzede vatandaşlarımızın iradelerinin sandığa yansıması adına E-Devlet üzerinden yapacakları birincil ikametgâh değişikliği çalışmasını da çok kıymetli buluyoruz. Bu değişiklik sonrasında depremzedelerimiz, aldıkları yardımlarından herhangi bir hak kaybı yaşamayacaklarını ve bu işlemin 17 Mart Cuma günü E-Devlet üzerinden yapılmasının son bulacağını da hatırlatmak istiyorum” dedi.

“YARALARIMIZI BİRLİKTE SARACAĞIZ”

“Çanakkale’yi Yatırımlarla Buluşturmaya Devam Edeceğiz” “Çanakkale’yi Yatırımlarla Buluşturmaya Devam Edeceğiz”

Zor günlerden geçildiğine dikkat çeken İl Başkanı Makas; “Bu yıl Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. Yılını, asrın felaketi olarak nitelendirdiğimiz merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilimizi etkileyen depremin derin bir üzüntüsüyle karşıladık. Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıl dönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, ebediyete irtihal eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz. Bu zor günleri hep birlikte atlatacağız, yaralarımızı birlikte saracağız” dedi.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç