Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde 11’i büyükşehir olmak üzere 26 ilin belediye başkan adaylarını duyuruyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasıyla başlayan programda; illerin belediye başkan adaylarını alfabetik sırasında göre açıklıyor. Çanakkale’nin Belediye Başkan Adayı Jülide İskenderoğlu olarak ilan edildi. İsmi açıklandıktan sonra Çanakkale Belediye Başkan Adayı Jülide İskenderoğlu, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, İl Başkanı Naim Makas, İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Karadayı, İl Gençlik Kolları Başkanı Alperen Uysal beraber sahneye çıkarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte ellerini havaya kaldırarak fotoğraf çekildi.

Erdoğan, diğer adaylar ve seçim beyannamelerini ise 15 Ocak’ta açıklayacaklarını ifade etti.

"HİZMET İÇİN YENİ BİR KAPI AÇILDI"

Açıklamanın ardından bir değerlendirme yapan Jülide İskenderoğlu, “Siyaset hizmet işidir. Çanakkale’ye hizmet etmek için bir makamım olmasına da gerek yok. O an neredeysem, partimiz hangi görevi vermişse elimden geldiğince çalıştım. Milletvekilliği görevim sona erdikten sonra da aynı samimiyetle yola devam ettim. Şimdi Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle memleketimize hizmet için yeni bir kapı açılmış oldu” dedi. Siyasete ilk girdiği yıllardan itibaren Çanakkale’nin diğer birçok şehir gibi AK Parti belediyeciliğiyle tanışmasını arzu ettiğini kaydeden İskenderoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Gerçek belediyecilik AK Parti’dedir, bunu herkes bilir. İnşallah bu dönem Çanakkale gerçek belediyecilikle tanışacak; AK Parti belediyeciliğiyle tanıştıktan sonra çehresi değişen, yıldızı parlayan şehirlerimiz gibi Çanakkale’miz de hak ettiği hizmetlere kavuşmuş olacak. Bizler de Cumhur İttifakı üyeleri olarak var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" sözlerine yer verdi.

JÜLİDE İSKENDEROĞLU ÖZGEÇMİŞİ

MHP Biga'nın aday listesi belli oldu MHP Biga'nın aday listesi belli oldu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Meslek Yüksekokulu İnşaat Teknikerliği ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamladı. Siyasî hayatına Adalet ve Kalkınma Partisi’nde başladı. 2003 yılında Çanakkale İl Kadın Kolları yönetiminde görev aldı ve daha sonra sırasıyla; AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Yerel Yönetimler Başkanı, AK Parti Çanakkale İl Yönetim Kurulu Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2010 yılında AK Parti Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı olarak atanmasını takiben yapılan kongrede seçilerek İl Kadın Kolları Başkanı olarak görevine devam etti. 2015 yılında AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Tanıtım Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 25. ve 26. Dönem Çanakkale Milletvekili Adayı oldu. 24 Haziran 2018 seçimlerinde 27. Dönem Çanakkale Milletvekili olarak seçildi. 4 Ağustos 2018 tarihinde yapılan AK Parti Kadın Kolları 5. Olağan Kongresinde tekrar MKYK Üyesi seçildi, MYK Üyesi görevine getirilerek, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medya Başkanlığı, Aralık 2017 ile Mart 2021 tarihleri arasında AK Parti Kadın Kolları Ege Bölgesi Koordinatörlüğü görevlerini yaptı. İskenderoğlu, bir süre önce AK Parti Çevre Şehircilik ve Kültür Başkan Yardımcılığı görevine getirilmişti.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç