Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, seçimlerin Kasım ayının ilk haftasında yapılacağını açıklarken; seçimde aday olacaklara da çağrıda bulundu.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın meclis toplantısında 5 gündem maddesi görüşülürken, simide zam kararı alındı. Meclis Toplantısı’nı Meclis Üyesi Ümit Alşan yönetirken, Meclis Başkanı Melih Akyıl da toplantıya katıldı.

Karabiga kavşağının yapılacağını söyleyen Ümit Alşan; “Sizlere güzel bir haberimiz var. Karabiga Kavşağı planlanarak yapım sürecine girmiştir. Kısa sürede yapılacaktır. Emeği geçen başta yönetim kurulu başkanımız Şadan Doğan olmak üzere komite üyelerimize, meclis üyelerimize, belediye başkanımıza, Ak Parti Biga İlçe yönetimine, kaymakam beye, Çanakkale milletvekilim Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan beye ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

a2-9

Nisan ayı gelir gider durumunu Metin Mutlu okurken; 121 bin lira gelir olurken, 126 bin 519 lira olarak açıklandı. 30 Nisan tarihi itibariyle Biga TSO’nun 1 milyon 550 bin 93 lira parası bulunuyor. Denetim raporunu ise Meclis Üyesi Pınar Şen okudu. Biga TSO’nun Nisan ayında yaptığı faaliyetleri yönetim kurulu üyesi Hakan Akın meclis üyeleriyle paylaştı.

SİMİT ZAMLANDI

Gıda Maddeleri İmalatı Meslek Komitesi’ne gelen talep üzerine 2 lira 50 kuruştan satılan 80 gram simit, 3 liradan satılmasına karar verildi. Un başta olmak üzere girdi maliyetlerindeki artış zam için gerekçe gösterildi.

a1-10

KARABİGA KAVŞAĞI YAPILACAK

Geçtiğimiz günlerde Biga Kaymakamı Erdinç Dolu’nun gazetecilere müjdesini verdiği Karabiga kavşağı Biga TSO Başkanı Şadan Doğan’ın da gündemindeydi. Ankara’ya heyet olarak yaptıkları ziyareti anlatan Başkan Doğan, Karabiga kavşağının yapılması, Can Hastanesi kavşağında yaşanan trafik yoğunluğu, Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nin düzenlenmesi ve Karabiga’ya sıcak asfalt talep ettiklerini söyledi. Başkan Doğan konuşmasında; “Ankara’ya bir çıkarma yapmıştık. Belediye başkanlarımız ve Ak Parti ilçe başkanımız ile bir de oda başkanı olarak ben vardım. Ankara’ya giderken Karayolları’na da uğradık. Karabiga kavşağı, Karabiga’ya sıcak asfalt, Can Hastanesi’nin oradaki ışıklar, Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nin asfaltlanması, ışıklandırılması, altyapı çalışmaları gibi sözler almıştık. Bizim en çok baskı yaptığımız yer ise Karabiga kavşağıydı. Projeleri hazırlandı. Hızlı bir şekilde yapılırsa, onun da meyvelerini toplayacağız inşallah. Bir de Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne kepçe talebimiz oldu. Kepçe Biga Belediyesi’ne geldi. Belediye Meclisi’nde bütün siyasi partiler, bağımsızlar da dahil oybirliğiyle sağolsunlar o kararı da aldılar. Başta belediye başkanımız olmak üzere tüm meclis üyelerimize çok teşekkür ederim. Oybirliğiyle geçmesi çok iyi oldu. O kepçe köyler için geldi çünkü” ifadelerini kullandı.

a8-4

“SPOR BAKANLIĞI’NDAN DA DESTEKLER ÇANAKKALE’YE ULAŞTI”

Karabiga ve Gümüşçay için halı saha taleplerinin desteklerinin geldiğini söyleyen Başkan Doğan, Biga İlyas Bayram Stadyumu’nun tartan pistinin yapımı ve 18 Eylül Stadı’nın çimlerinin de yenileneceğini söyledi. Başkan Doğan konuşmasında; “Gençlik Spor Bakanlığı’nda da Bakan beyle görüşmüştük. Orada da Karabiga Belediyesi’ne, Gümüşçay Belediyesi’ne halı sahalarla ilgili destekler aldık. Onlar da geldi. İlyas Bayram Stadyumu’nda atletizm pistinin, 18 Eylül Stadı’nın çimlerinin yenilenmesi gibi isteklerimiz oldu. Bunların da paraları Çanakkale İl Spor Müdürlüğü’ne geldi. İnşallah en kısa zamanda bunların da ihaleleri olur. Bunları neden söylüyorum. Ankara’ya yaptığımız ziyarette taleplerimizin yüzde 95’ini almış olduk. Ben siyasetçi değilim. Ben bağımsız adamım. Bunu da her yerde söylüyorum. Çok başarılı bir seyahat oldu. Bundan sonraki ziyaretlerde de inşallah Biga için yararlı işler yapacağız. Ramazan’da huzurevine gittik. Yönetim Kurulu olarak 10 bin lira destek olma kararı aldık. Bunu da sizlerle paylaşayım. Biga her geçen gün büyüyor. Biga için yapacağımız çalışmalar var. Yapılması gereken çalışmalar var. Haziran ayında da bir festival planlanıyor. Biz de oda olarak yer alacağız” dedi.

a3-7

“SEÇİMLER KASIM’DA”

Seçim tarihini Kasım ayının ilk haftası olarak düşündüklerini söyleyen Başkan Doğan, aday olmak isteyenlere de çağrı yaptı. Adaylık açıklamasını Haziran ayının sonunda yapmayı planladıklarını söyleyen Başkan Doğan; “Eğer hükümetsel bir şey olmazsa tüm oda ve borsalar seçimlerini önümüzdeki Ekim-Kasım aylarında yapacaklar. Biz de yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla Kasım ayının ilk haftası yapmayı planlıyoruz. Eğer aday olmak isteyenler varsa diye şimdiden duyuruyorum. Ben de Haziran sonunda adaylığımla ilgili açıklama yapmayı planlıyorum. Başkan adaylarının önünü açmak için yapacağım bu açıklamayı” şeklinde konuştu.

a9-4

a7-4

a5-6

Trendyol'dan iş ortaklarına e ihracat seçeneği Trendyol'dan iş ortaklarına e ihracat seçeneği

a4-7

Editör: Ahmet Tunç