Büyük Birlik Partisi Biga İlçe Başkanlığı'nda bu akşam yapılan toplantının ardından partinin Biga Belediye Başkan Aday Adayı açıklandı. Toplantıda BBP Çanakkale İl Genel Meclisi için Biga'dan aday olacak isimler ile Biga Belediye Meclisi Adayları da kamuoyuyla paylaşıldı.

BBP Biga İlçe Başkanı Levent Taşkın'ın da katıldığı toplantıda Biga Belediye Başkan Aday Adayı olarak Alaettin Küçük ismi açıklandı.

Parti binasında konuşan BBP Biga Belediye Başkan Adayı Alaettin Küçük burada yaptığı açıklamada; "Bugün burada partimizi temsilen Biga Belediye Baskanlığı'na aday adayı olduğumu açıklamak için düzenlediğimiz basın toplantısına hoş
geldiniz, sefalar getirdiniz. Ben Alaettin Küçük olarak bu göreve talip olurken, ömrünü Biga'da esnaf olarak halkımızın arasında geçirmiş olmama ve artık yaşadığım memleketime daha üst düzeyde hizmet edebileceğime inandığım ve
memleket sevdalısı merhum sayın Muhsin Yazıcıoğlu başkanımızın çizdiği yolda sayın genel başkanımız Mustafa Destici beyefendinin gösterdiği istikamette ve birlikte görev yapmaktan onur duyduğum yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımın desteği ile en iyisini yapabileceğimi düşündüğüm bu göreve talip oldum. Bu arada pek olacağına ihtimal vermesem de belki tanımayan çıkar düşüncesiyle kendimden bahsetmek istiyorum. 1972 yılında ilçemize bağlı Sarısıvat Köyü'nde doğdum. İlkokulu köyümde okuduktan sonra çalışma hayatıma Biga'da başladım. Çesitli işlerde çalıştıktan sonra ilçemizde ve Çanakkale'nin diğer ilçelerini de kapsayan pazarlamacılık faaliyetlerinde bulundum. Yaklasik 20 yıllık pazarlama faaliyetinden sonra yaklaşık 10 yıl önce açtığım kendi işyerimde marketçilik ve su bayiliği yapmaktayım. Partimiz ugun görüp aday gösterirse halkımız da teveccüh gösterip seçerse layıkıyla Biga'da yaşayan herkesin ve her kesimin belediye baskanı olarak çalışacağıma sizlerin önünde söz veriyor ve desteğinizi bekliyorum" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Alperen Ocakları Biga İlçe Başkanı Davut Aydın ile Gülcan Kardaş Biga Belediye Meclis Üyesi adaylığı için; Hisarlı Köyü'nden İlhan Beygül ile Naim Şahin ise il genel meclis üyesi adaylığı için başvuruda bulundular.

Rıdvan Uz kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi Rıdvan Uz kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi

(Haber: Ahmet Tunç)

bbpaday8

bbpaday7

bbpaday6

bbpaday5

bbpaday4

bbpaday3

bbpaday2

bbpaday1

Editör: Ahmet Tunç