Yerel seçimlerde aday adaylığı için 15 binin üzerinde başvuru alan CHP'nin 226 seçim çevresindeki adayları belirlendi. CHP'den yapılan açıklamada Çanakkale'den de 7'si ilçe ve 5 belde belediye başkanlığı da açıklanan listede yer aldı. Biga'da yalnızca Karabiga Belediye Başkan Adayı'nı açıklayan CHP'de, Biga Belediye Başkan Adaylığı için ise önseçim kararı alındı.

CHP'nin Biga Belediye Başkan Adaylığı için önceki dönem Biga Belediye Başkanı İsmail Işık ile Belediye Meclis Üyesi Alper Şen yarışacaklar.

“Kazdağları’ndan Ellerinizi Çekin” “Kazdağları’ndan Ellerinizi Çekin”

Medya Lokum'dan Ahmet Tunç'un sorularını yanıtlayan CHP Çanakkale Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Özgür Ceylan, Biga Belediye Başkan Adayı'nı örgüt denetiminde eğilim yoklaması şeklinde belirleyeceklerini açıkladı. Önümüzdeki hafta yönerge CHP Biga İlçe Başkanlığı'na ulaştırılacak. Güncel üye listeleri de ilçe başkanlığına gönderilecek. Seçimle ilgili takvim açıklanacak ve üye listeleri askıya çıkacak. Askı süresi sona erdikten sonra da örgüt denetiminde seçim gerçekleştirilecek.

"ADAYIMIZ KİMSE ÖRGÜTÜMÜZ ARKASINDA OLACAK"

Çanakkale Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Özgür Ceylan; "Genel merkezimizinden ve partimizin il örgütünden denetmenler seçimde görevlendirilecekler. Seçimlerin şeffaf ve adil bir şekilde yapılabilmesi sağlayacağız. Bigalı üyelerimizin kararının en doğru şekilde sandığa yansımasını sağlayacağız. Buradan çıkan sonuç itibariyle aday adaylarımızdan hangisi seçilirse, Biga Belediye Başkan Adayımız o olacak. Biga Belediyesi'ni kazanmak için adayımızın arkasında birlik ve beraberlik içinde birleşerek çalışacağız. Biga Belediyesi'ni kazanacağız. Adayımız kimse örgütümüz arkasında olacak" ifadelerini kullandı.

"KARABİGA'YA HAYIRLI OLSUN"

Gümüşçay Belediye Başkan Adaylarının da kısa sürede belli olacağını dile getiren Özgür Ceylan; "Gümüşçay Belediye Başkan Adayımızı da 1 hafta 10 gün içinde açıklayacağız. Karabiga Belediye Başkan Adayımız genç ve çalışkan kardeşimiz Semih Kırbaç oldu. Kendisinin Karabiga'da çok çalışarak, iyi bir ekiple yola çıkarak Karabigamızı sosyal demokrat belediyecilikle buluşturacağına inanıyoruz. Karabiga için hayırlı olsun" dedi.

12 BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AÇIKLANMIŞTI

CHP'den 31 Mart yerel seçimlerinde aday olacak 11 isim ve seçim bölgeleri şu şekilde;

Ayvacık Belediye Başkan adayı Mesut Bayram, Bayramiç Belediye Başkan adayı Hasan Cem Atılgan, Çan Belediye Başkan adayı Harun Arslan, Bozcaada Belediye Başkan adayı Yahya Göztepe, Ezine Belediye Başkan adayı İrfan Ulusoy, Lapseki Belediye Başkan adayı Hasan Kart, Yenice Belediye Başkan adayı Olcay Balcı, Biga'ya bağlı Karabiga Belde Belediye Başkan Adayı Semih Kırbaç, Çan'a bağlı Terzialan belde belediye başkan adayı Yusuf Kurt, Gelibolu'nun Evreşe Belde Belediye Başkan adayı Özkan ince, Lapseki'nin Çardak Belde Belediye Başkan adayı Metin Semerci, Lapseki'nin Umurbey Belde Belediye Başkan adayı Erdal Doğan.

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç