Yangın kontrol altında: 575 Hektar Alan Yandı.. Yangın kontrol altında: 575 Hektar Alan Yandı..

Biga Belediyesi Biga Kent Hizmetleri A.Ş. bünyesinde çalışan tüm personele 2023 Temmuz ayında yapılan yüzde 80 ek zammın üzerine, 2024 Ocak ayı protokolüne  göre sosyal haklarına yüzde 50, yevmiyelerine yüzde 50 zam ile birlikte en düşük işçi maaşı 30.450 TL olarak belirlendi.

Tüm personel, kararı büyük bir coşku ile mutlulukla karşıladı. Biga Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen imza törenine Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Hizmet-İş Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Vedat Yılmaz, Şube Başkan Yardımcısı Davut Aydın, Sendika Baş Temsilcisi Seda Turan Urhan, belediye müdürleri ve Biga Belediyesi Biga Kent Hizmetleri A.Ş. bünyesinde çalışan tüm personel katıldı.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, yaptığı açıklamada; “Emek en yüce değerdir. Biga’mıza yıllardır alın teri dökerek canla başla hizmet eden çok değerli personelimiz için her şeyin en iyisini en güzelini hak ediyor. Yapmış olduğunuz tüm çalışmalardan, işinize vermiş olduğunuz önemden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bizim personelimiz mutlu olursa Bigalı hemşehrilerimiz mutlu olur diyerek yeni sözleşmemiz değerli personelimize hayırlı olsun dedi.”

Hizmet-İş Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Vedat Yılmaz da açıklamasında, "Çok değerli başkanımız her zaman olduğu gibi tekrardan işçisinin, emekçisinin yanında oldu. Personelinin emeklerini takdir eden, biz her zaman aileyiz diyen başkanımız ile birlikte bu adımı atmaktan onur duyuyoruz” dedi.

(Haber Merkezi)

e210f705-4f16-4f9a-8a04-81399dfdbfdf

img_842576_3012024223615

Editör: Ahmet Tunç