Bölgenin en büyük Tarım ve Hayvancılık fuarlarından bir tanesi olan Biga Fuarı, 30 Eylül 2022 Cuma günü kapılarını ziyaretçilere 16’ncı kez açacak. Biga TSO’nun öncülüğünde, Biga Belediyesi ve STK’ların katılımıyla gerçekleştirilecek Biga Fuarı ile ilgili olarak Biga TSO yönetim kurulu başkanı Şadan Doğan; “Tarım ve hayvancılıktaki yeni gelişmeler fuarlar sayesinde çiftçilerimizle buluşuyor. Bu yıl 16’ncısını düzenlediğimiz Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nın Biga’mıza ve Güney Marmara’ya hayırlı olmasını diliyorum. Biga’da ilk ciddi fuar girişimlerinin 1994-1995’li yıllarda yapıldığını görüyoruz” bilgisini verdi.

“TARIMA DAYALI SANAYİNİN BİGA VE BÖLGE EKONOMİSİNDE CİDDİ BİR YERİ VAR”

1915 Çanakkale Köprüsü’nde rakamlar açıklandı 1915 Çanakkale Köprüsü’nde rakamlar açıklandı

Biga TSO Başkanı Şadan Doğan tarım ve hayvancılığın Biga başta olmak üzere bölge ekonomisinde ciddi bir önemi olduğuna dikkat çekerek; “Biga Fuarı şu anda ise Türkiye ve hatta yurt dışında bile adından söz ettirmeye başladı. Bazı hayallerimizin gerçekleştiğini görmek bizi son derece mutlu ediyor. Geçen sene yaptığımız fuarda 100 binin üzerinde bir ziyaretçimiz oldu. Hem ilçelerimizden hem de diğer illerimizden üretici, perakende ve toptan olmak üzere 130’a yakın firmamız fuara katıldı. Tarım, hayvancılık ve tarıma dayalı sanayinin Biga ve bölge ekonomisinde ciddi bir yeri var. Biz bu noktada, sanayileşme ve hammaddenin nihai ürüne evrilmesindeki süreçte ciddi bir yol kat ettik. Bu anlamda ciddi firmalarımız var. Tabi tüm bu konularda Biga Ticaret ve Sanayi Odası olarak tüm paydaşlarımızla birlikte çalışmalara devam edeceğiz” dedi.

GEÇEN YIL 100 BİNİN ÜZERİNDE ZİYARETÇİ KATILDI

Geçtiğimiz yıl düzenlenen Biga Fuarını ziyaret eden misafir sayısının 100 binin üzerinde olduğunu ifade eden Şadan Doğan; “Bu nedenlerden dolayı, 49.yılımızda üyelerimize ve bölgemize daha etkili ve verimli hizmet vermek adına 30 Eylül-01-02 Ekim 2022 tarihlerinde Güney Marmara’nın en büyük tanıtım etkinliği olan Biga Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nı (Biga Fuarı) 30 Eylül Cuma günü Biga’daki tüm kamu, belediye ve meslek kuruluşları ile el ele vererek on altıncı kez açıyoruz. Valiliğimizin, Kaymakamlığımızın, Belediye Başkanlığımızın, Üniversitemizin, Ticaret Borsamızın, Ziraat Odamızın, Esnaf ve Sanatkârlar Odalarımızın, tarım ve hayvancılık ile ilgili birliklerimizin, Tarım ve Orman il ve ilçe müdürlüklerimizin de katkıları ile destek verdiği fuarımızda tarım, hayvancılık ve teknolojileri alanında potansiyel alıcılar ile birebir bağlantı kurarak bu sektörde faaliyet gösteren üyelerimizi bir adım daha öne çıkarmak ve rekabetin arttığı, farklılaşan pazar yapısında fark yaratmak istiyoruz” dedi.

“TÜM VATANDAŞLARIMIZI DAVET EDİYORUM”

Biga Fuarına tüm vatandaşları davet eden Şadan Doğan; “30 Eylül-02 Ekim 2022 tarihlerinde Biga Belediyesi’ne ait 22 bin metrekarelik kapalı pazar yerinde düzenleyeceğimiz ve 30 Eylül Cuma günü saat 14.30’da açılış kurdelâsını keseceğimiz Biga Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’na; kısa adıyla Biga Fuarı’na katılımlarınızı bekler, saygılar sunarım” dedi.

(Haber Merkezi)