Biga Ticaret ve Sanayi Odası 2018-2022 Döneminin Son Meclis Toplantısını gerçekleştirdi. Ekim ayı olağan Meclis Toplantısı ile 2022 yılı 2’nci Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı Meclis Başkanı Melih Akyıl’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Yeni dönem öncesinde yapılan son toplantıda Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2022 yılı Eylül ayı gelir-gider durumu, Hesapları İnceleme Komisyonu raporu okundu ve meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi. Meclis Başkanı Akyıl toplantının başında Dünya Kupası final maçında karşılaştığı Angola'yı 4-1 yenerek dünya şampiyonu olan Ampute Milli Futbol Takımımızı yürekten kutladı ve kendilerini tebrik etti. Bizlere yaşattığınız bu gurur için sonsuz teşekkürlerini sundu.

“DAİMA BİGA’MIZ VE ÜYELERİMİZ İÇİN ÇALIŞTIK”

Meclis Başkanı Akyıl yaptığı konuşmada, “Bu toplantımız aynı zamanda bu meclisin son toplantısı olma hüviyetini de taşıyor. Bildiğiniz gibi önümüzdeki Kasım ayının 12’sinde meslek komite ve meclis seçimlerimiz var. Odamızda yaklaşık 4,5 yıldır birlikte hizmet etme şerefine eriştiğim siz değerli meclis üyelerimize, meslek komite başkanlarımıza ve komite üyelerine, Oda personeline ve tüm üyelerimize, bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan değerli basın mensuplarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Biz daima Biga’mız ve üyelerimiz için çalıştık. Toplantımıza katılımlarınızdan dolayı sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan’ın oturum başkanlığını yaptığı ve yoğun bir katılımın olduğu gözlenen toplantıda meslek komite başkanlarının tümüne söz verilerek, komite başkanları tarafından sektörleriyle ilgili yapılan ve yapılacak önemli faaliyet ve çalışmalar hakkında bilgiler verildi; sektörleriyle ilgili görüş ve önerileri dinlendi.

“HEP BİRLİKTE BAŞARILI ÇALIŞMALARA İMZA ATTIK”

Toplantının son bölümünde kürsüye çıkan Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan; “İki dönemdir hep birlikte başarılı çalışmalara imza attık. Kiminizle birlikte sadece bu dönem çalıştık. Kiminizle iki dönem çalıştık. Kimi arkadaşlarımızla da ilk dönem çalıştık. Hep birlikte bir Biga vizyonunu ortaya çıkarmaya çalıştık. Benim için çok duygusal bir gün açıkçası bugün. İkinci dönemimizin son meclis toplantısını gerçekleştiriyoruz. Şimdi size göstereceğimiz fotoğraflardan ilki 2013 yılından. İlk meclis toplantımızdan. İkinci fotoğraf ise ikinci seçimimizin ardından yaptığımız ilk meclis toplantısından. O günlerden bu günlere çok büyük işler başardık. Hep birlikte Biga için çalıştık. Büyük bir özveriyle ailemizden, özel hayatımızdan çaldık, Biga’ya harcadık. İlkinde üç, son seçimde ise iki listeyle yarıştık. Geçen sürenin sonunda burada hep birlikte tek liste olmayı başardık. Hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Yaptığımız her şeyin tanığı da uygulayıcısı da hep birlikte bizleriz. Bu nedenle tüm işleri tek tek saymak istemiyorum. Zamanımızın yetmeyeceğini hepiniz biliyorsunuz” dedi.

“BİGA’MIZ HIZLI BÜYÜYOR.. BÜYÜMEYİ PLANLI VE KONTROLLÜ YÖNETMEK..”

Biga’nın her alanda hızla büyüdüğüne dikkat çeken Şadan Doğan; “Biga Fuarı’nın açılışında da söylemiştim. Bizlerin oda yönetimleri ve meclisleri olarak önemli bir görevi var. Bizler, sizlerle birlikte, iki dönemdir Biga’nın iş dünyasını ilgilendiren bu görevi yapıyoruz. Hep birlikte Biga’mızın vizyonunu çiziyoruz. Biga’nın beklentilerini gündemde tutuyor, Biga’nın ihtiyacı olan gelecek vizyonunu doğru bir şekilde ortaya koyuyor, kamuoyu oluşturarak sorunların çözümüne katkıda bulunuyoruz. Biga’mız hızla büyüyor arkadaşlar. Bizler bu büyümeye engel olamayız. Ama dikkat etmemiz gereken bir nokta var. Planlı büyüyemezsek, ileride büyük sorunlarla karşılaşır, bugünün küçük sorunlarının kangren haline gelmesine seyirci kalmış oluruz. O yüzden bu büyümenin yönünü çizmek, bu büyümeyi planlı ve kontrollü bir şekilde yönetmek; bu kenti yönetenler olarak bizlerin en önemli görevi. Bu nedenle buradayız ve bu görevimizin fazlasıyla farkındayız” dedi.

İSO 500'de Biga'dan 5 şirket yer aldı İSO 500'de Biga'dan 5 şirket yer aldı

“BİGA’MIZA SINIF ATLATACAK PROJELERİ VE PROJELERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Biga vizyonuna dikkat çeken Şadan Doğan; “Biga vizyonu diyoruz ya, size anlatayım. Biga, bir sanayi kentidir. Biga, bir tarım kentidir. Biga, bir üniversite kentidir. Biga, bir turizm kentidir. Bu başlıklar bizim Biga vizyonumuzun oturacağı temeli anlatmaktadır. Bizler bu başlıklar altında hareket edeceğiz. Biga’mıza sınıf atlatacak projeleri ve çalışmaları hayata geçireceğiz. Oda binamızı görüyorsunuz. Nereden nereye geldik. Oda binamızın teknik ve hukuki sorunları vardı. Hepsini çözdük. Meclis salonumuz, toplantı salonumuz Biga’ya yakışır şekilde, tüm Bigalıların, kurum ve kuruluşların kullanımında. Paylaşımcı olmayı sürdürüyoruz. Biga Fuarı, her yıl bir öncekinden daha başarılı oluyor. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu yıl da satış rakamları, ziyaretçileri, stant kuran firmaların istekli duruşları ile çok başarılı bir fuarı daha geride bıraktık. Biga’nın ikinci hatta üçüncü fuarı taşıyabilecek güçte olduğunu bir kez daha tekrar edeyim. Yeni dönemde yapılacak işler arasında bu da var. Biga Fuarı, birçok ilin yaptığı fuarın ötesine geçti. 7 firmayla başlayan bu hikâye, bugün ne kadar doğru bir başlangıç yapıldığını da bizlere açıkça gösteriyor. Büyük başarıların başlangıcında küçük adımların yattığını hepimiz biliyoruz. Bugün ikinci ve üçüncü fuarı konuşabilmemiz de bu süreçlerin bize kazanımları” dedi.

“BİGA’YI ÇOK SEVEN BİR İŞADAMI OLARAK KENTE KARŞI SORUMLU HİSSEDİYORUM”

Biga’ya karşı her zaman sorumluluk hissettiğini belirten Şadan Doğan; “Ben Biga’yı çok seven bir iş insanı olarak, kendimi bu kente karşı sorumlu hissediyorum. Bu kente olan borcumuz var. Çok çalışmalıyız. Bu kenti çağdaş bir kent haline getirmek zorundayız. Bu kenti, yaşayan bir kent haline getirmek zorundayız. Bizler de bu kentin en önemli saç ayaklarından birini oluşturuyoruz. Her birimiz istihdam sağlıyoruz, katma değer üretiyoruz, kentimizi geleceğe taşımanın planlarını yapıyoruz. Bugün bu hedeflerin bir bölümünde sizlerle birlikte yol yürümüş olmaktan dolayı ne kadar mutlu olduğumu anlatamam. Sizlere, bu yolculukta verdiğiniz katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun” dedi. Toplantının son bölümünde 2013-2018 ve 2018-2022 döneminde Biga TSO’da meclis üyeliği ve meslek komite başkanlığı yapmış organ üyelerine şükran plaketleri takdim edildi.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç