Milli bağımsızlığımızın, demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin öncüsü ve güvencesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102. yıldönümünü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın kutlama programı Biga Kaymakamlığı tarafından açıklandı. Çelenk sunum töreni 23 Nisan Cumartesi günü saat 09:00'da Biga Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilecek. Resmi kutlama programı ise Biga İlyas Bayram Stadyumu'nda saat 10:00'da gerçekleştirilecek.

Cumhuriyet Halk Partisi Biga İlçe Başkanlığı da yine Cumhuriyet Meydanı'nda alternatif çelenk töreni gerçekleştirecek. Biga Belediyesi de çocuklar için Adapark'ta etkinlik düzenleyecek. Etkinlik 23 Nisan Cumartesi günü saat 13:30'da başlayacak.

KAYMAKAM DOLU'DAN 23 NİSAN KUTLAMASI

Biga Kaymakamı Erdinç Dolu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında; "Çocuklarımız; ülkemizin en değerli varlığı olarak, geleceğimizin güvencesi ve umudumuzdur. Onlara düşen görev, bilime ve gelişen teknolojilere açık, okuyan, sorgulayan, araştıran ve bunlarla birlikte düşünen ve düşündüklerini düzgün bir şekilde ifade edebilen, dürüst, çalışkan ve başarılı fertler olmaktır. Bu görevi en güzel şekilde yapacaklarına ve bu mirasa en güzel şekilde sahip çıkacaklarına olan güvencimiz tamdır. Dileğimiz, tüm dünya çocuklarının sevgi, barış ve huzur içinde, kardeşlik duygularıyla her günü bayram coşkusuyla yaşamalarıdır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurucu üyelerini rahmet, minnet ve şükranla anıyor, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın bayramını kutluyor, sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Ormanlık Alanlara Girişler Yasaklandı.. Ormanlık Alanlara Girişler Yasaklandı..

ŞADAN DOĞAN'DAN 23 NİSAN KUTLAMASI

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan yayınladığı mesajla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Doğan mesajında; “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulduğu 23 Nisan 1920 tarihi; kader birliği yapmış, istiklal ve istikbal mücadelesini elbirliğiyle, gönül birliğiyle yapmaya azmetmiş aziz Türk Milleti için bir dönüm noktası olmuştur. İstiklal mücadelemizin sürdürüldüğü en zorlu günlerde doğan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin; milli birliğin, milli mutabakatın, milli egemenliğin en somut tecellisi olduğu, Türk Milletimizin tarihinde yeni bir dönemin başlangıcı olan, devletimizin temellerinin atıldığı, milli kurtuluş savaşımızın Büyük Millet Meclisi tarafından yürütülmeye başladığı günün 102. yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Doğan yaptığı yazılı açıklama; “Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının teminatının çocuklar olduğunu her fırsatta dile getiren Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı böylesine önemli bir günü sevgili çocuklarımıza bayram olarak armağan etmesi, geleceğimizi şekillendirecek olan çocuklarımıza duyduğu sevgi ve güvenin bir göstergesidir. Bir taraftan Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı, egemenliğin ilan edildiği gün, diğer taraftan yarının büyükleri, geleceğimizin garantisi çocuklarımız için bir şenlik olan 23 Nisan’ı Yüce Türk Milletine hediye eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e şükran ve minnet duygularımızı bir kez daha yineliyor ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın milletimize kutlu olmasını diliyorum.” dedi.

17f45471-524f-4a49-8504-588958d29a56

Editör: Ahmet Tunç