31 Mart 2024 tarihinde yapılması planan yerel seçimler öncesi partilerin adayları da netleşiyor. CHP Genel Başkanı Özgür Özel başkanlığındaki Merkez Yönetim Kurulu ve Parti Meclisi bugün toplanarak partisinin adaylarını açıklamaya devam etti. Toplantıların ardından Çanakkale'de Biga'nın da aralarında bulunduğu bazı ilçelerle ilgili adaylıklar da netleşti.

Biga Belediye Başkanlığı için adaylığını açıklayan ilk isim İyi Parti olmuş ve İyi Parti'nin adayı Selçuk Kavaz olarak deklare edilmişti. CHP'de ise önseçimi az bir farkla kazanan Alper Şen'in ismi parti meclisi tarafından onaylandı. Zafer Partisi de adaylarını ilk açıklayan partiler arasında yer alıyor. Av. Göknil Erdoğdu Çakan'ın Zafer Partisi'nin Biga Belediye Başkan Adayı olarak ismi kamuoyuyla daha önce paylaşılmıştı. Ak Parti'de ise Biga Belediye Başkanlığı için adayın mevcut Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan olarak açıklanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

SAİM ZİLELİ CHP'DEN ADAY!

CHP'ye geçeceği ile ilgili haberleri yalanlayan ancak aralık ayının son günlerinde İYİ Parti'den istifa ettiği ortaya çıksan Saim Zileli CHP'nin Eceabat Belediye Başkan adayı olarak açıklandı. Saim Zileli'nin CHP'ye ne zaman üye olduğu, partiye üyelik kaydının ne zaman kabul edildiği ise bilinmiyor!

Edinilen bilgiye göre Küçükkuyu Belde Belediye Başkan adayı olarak Muttalip Güven aday olarak gösterilidi.

KEPEZ’DE ÖNSEÇİM YAPILACAK!

Çanakkale’nin Kepez Belde Belediye Başkanlığı için CHP’den rekor sayıda aday adayı çıkmıştı. Mevcut Belediye Başkanı Birol Arslan’ın yanı sıra Emine Kardelen, Serdar Soydan, Muammer Barışkan, Erhan Bektaş ve Ülkü Şimşek Tutak gibi altı aday yarışıyor.

“Seçimle değil, lüzumsuz işlerle uğraşmaya başlarsak...” “Seçimle değil, lüzumsuz işlerle uğraşmaya başlarsak...”

Anketlerde aday adaylarının birbirlerine çok yakın sonuçlar alması nedeniyle PM ve MYK’dan Kepez Beldesinde üye bazlı önseçim kararı alındığı öğrenildi. Kepez'de CHP Belediye Başkan adayını belirleneceği Ön seçim 21 Ocak Pazar günü Eğilim Yoklaması şeklinde yapılacak. 

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç