Bigalı karatecilerden yine Türkiye derecesi... Bigalı karatecilerden yine Türkiye derecesi...

Bilardonun en iyileri Biga'da Ubay Kafe'de Bigalı Mehmet Çavuş anısına Bölgesel 3 Bant Bilardo Turnuvası'nda kıyasıya yarıştılar. 13-14-15 Mayıs tarihlerinde Doğtaş sponsorluğunda ve Biga Belediyesi'nin desteğiyle düzenlenen turnuvada dünya şampiyonu Yılmaz Özcan da yer aldı.

Turnuva sayesinde Türkiye'nin en başarılı bilardo sporcuları Biga'da buluştu. Turnuva ile Bigalı Mehmet Çavuş'un da ismi yerli ve yabancı sporcuların ilgisine sunuldu. 

Türkiye'nin ve dünya 3 bant bilardosunun önde gelen isimlerinin katıldığı turnuvada yarışan Yılmaz Özcan'ın 1 dünya şampiyonluğu, 24 Türkiye şampiyonası etap şampiyonluğu ve 4 kez de Türkiye Genel Klasman Şampiyonluğu bulunuyor. Özcan, bilardonun Mesut Özil'i olarak tanınıyor. Bilardo topuna nasıl vurulması gerektiğini en iyi bilenlerden, defalarca milli takım adına yarışan ve Türkiye 23'üncüsü olan Hakan İncekara, Türkiye 18'incisi Murat Yurdadönen, Türkiye 13'üncüsü Necdet Yalçın, Türkiye 37'ncisi şampiyon Muhammet Rahmet, son 2 yılın İstanbul il şampiyonu ve Türkiye 57'ncisi Tuncay Arslan, Eskişehir il şampiyonu ve Türkiye 32'ncisi Furkan Şenel ve Çanakkale il şampiyonu Türkiye 79'uncusu Hamdi Keser de turnuvaya katılan sporcular arasında dikkat çekenlerden.

Turnuvanın ev sahiplerinden Erkan Ubay turnuvayla ilgili; "Sponsorlarımız ve belediyemiz sayesinde bir spor dalında ülkemizin en iyi sporcularını kentimize getirip tanıştırdık ve izlettik. Bir başka amacımız gençlerimizin de bilardoya olan ilgilerini arttırmaktı. Bunu da başardığımızı düşünüyorum. Daha sonra yapacağımız bu tarz organizasyonlar ile bu ilginin kat kat artacağını da düşünüyorum. Bu organizasyonda, kentimize Yalova, İzmir, Balıkesir, İstanbul, Bursa gibi illerden gelen 50'den fazla sporcunun konaklaması, yemeği, çeşitli ihtiyaçlarının karşılanması hep sponsorlarımız sayesinde oldu.  Bunun için ana sponsorumuz olan Doğtaş'a ve diğer sponsorlarımız; PrusaMed Medical Ürünler'e, Uygun Kuyumculuk'a, Profim Mobilya Üretim'e, Gegeler A.Ş.'ye ve Biga Belediyesi Başkanlığı'na çok çok teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Bigalı Mehmet Çavuş Derneği Başkanı Necdet Özer ile dernek yöneticisi Emin Tay da turnuvaya katılarak sporculara başarılar dilediler.

t11-2

t9-5

t6-7

t5-7

t4-7

t3-7

t2-8

Editör: Ahmet Tunç