Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bakan yardımcılıklarına atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına; Bülent Turan, Mehmet Aktaş, Mehmet Sağlam ve Münir Karaloğlu getirildi.

Atama kararı sonrası AK Partili Bülent Turan sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Turan, "13 yıl boyunca büyük bir gururla yürüttüğümüz ve huzurla bıraktığımız İstanbul ve Çanakkale Milletvekillikleri ile Grup Başkanvekilliği görevlerinden sonra şimdi de aynı gurur ve heyecanla İçişleri Bakan Yardımcılığı görevine başlıyoruz" dedi.

Turan'ın açıklaması şöyle:

"13 yıl boyunca büyük bir gururla yürüttüğümüz ve huzurla bıraktığımız İstanbul ve Çanakkale Milletvekillikleri ile Grup Başkanvekilliği görevlerinden sonra şimdi de aynı gurur ve heyecanla İçişleri Bakan Yardımcılığı görevine başlıyoruz.
İçişleri Bakanlığı devletimizin en hayati, en kritik kurumlarından. Bu büyük ve önemli teşkilatta görev almak, devletimize ve milletimize hizmet etmek büyük bir onur. "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" anlayışıyla; insan hakları, adalet, eşitlik ve liyakat perspektifinde, kucaklayıcı bir yaklaşımla, bu ağır emanetin sorumluluğunun farkında milletimizin emrinde olmak için gayret edeceğiz. Sn Cumhurbaşkanımıza ve Sn Bakanımıza, en önemlisi emanetin sahibi aziz milletimize müteşekkiriz. Rabbim utandırmasın, günü geldiğinde de yine huzurla bırakmayı nasip etsin. Haydi Bismillah…"

"BAKANLIKTA BİR ODANIZ VE KARDEŞİNİZ VAR…"

"İnsanı yaşat ki devlet yaşasın, anlayışıyla, insan hakları, adalet, eşitlik ve liyakat perspektifinde, kucaklayıcı bir yaklaşımla, bu ağır emanetin sorumluluğunun farkında, milletimizin emrinde olmak için gayret edeceğiz. Dünümüz Çanakkale, bugünümüz Çanakkale, yarınımız da Çanakkale olacak demiştik… Bundan sonra da Çanakkale’mizin emrinde olmaya devam edeceğiz. Artık İçişleri Bakanlığı’nda Çanakkale’mizin, hemşehrilerimizin bir odası, bir kardeşi var. Cumhurbaşkanımıza ve Bakanımıza, en önemlisi emanetin sahibi aziz milletimize, hemşehrilerimize müteşekkiriz.”

"Mesajı aldık, gereğini yapıyoruz" "Mesajı aldık, gereğini yapıyoruz"

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç